باشگاه استقلال در زمان مدیریت قبلی مبلغی را برای قرارداد فرهاد مجیدی به اداره مالیات اعلام کرده که رکوردی برای تمام تاریخ فوتبال ایران است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 در هفته های گذشته فرهاد مجیدی سرمربی پیشین استقلال که در حال حاضر در تیم الاتحاد کلبا به کار مشغول است با تماسی از اداره مالیات مواجه می‌شود که بنابراین تماس مبلغ قرارداد او با استقلال در زمان احمد مددی (در سال ۱۳۹۹) حدودا 3750 میلیارد تومان عدد خورده بوده است!

بکتاش منوچهری وکیل فرهاد مجیدی در این باره می‌گوید: شنبه هفته گذشته آقای مجیدی با من تماس گرفتند که خیلی سریع خودت را به اداره دارایی برسان که رقم دریافتی من در سال ۹۹ به اشتباه به اداره دارایی اعلام شده. درواقع به خاطر عجیب بودن رقم از خود اداره دارایی با باشگاه تماس گرفته بوند که این عدد منطقی نیست. من به اداره مالیات رفتم و رقم ظاهرا ۳۷ هزارو پانصد میلیارد ریال اعلام شده بود . بعد از اینکه متوجه اشتباه شدیم،  اداره دارایی این موضوع را به باشگاه اعلام کرد ، باشگاه هم رقم را در سایت اصلاح کرد و نامه ای هم به اداره دارایی زده که رقم درست، یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است تا مالیات بر اساس رقم صحیح اعلام شود.

او در پاسخ به خبرنگار ما که باتوجه به عدم مشابهت اعداد قرارداد اصلی و رقم اشتباهی این اشتباه چطور رخ داده  بیان کرد: در اداره دارایی هم متعجب بودند که چطور ممکن است این عدد به این شکل و با این تفاوت ثبت شده باشد؛ برای ما سوال بود و خود باشگاه هم متعجب بود که این رقم چطورتا این حد اشتباه شده است.

منوچهری تصریح کرد: در مورد سال ۹۹ من نمی‌دانم جریان چه بوده و اصلا قرارداد را ندیده‌ام ولی فکر می‌کنم که قاعدتا باید سه نسخه از قرارداد موجود باشد؛ یک نسخه به فدراسیون برود، یک نسخه در باشگاه باشد و یک نسخه هم دست خود سرمربی باشد اما رقم صحیحی که اعلام کردند یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان بوده است. اطلاعات به صورت سیستمی به اداره مالیات ارسال شده و اداره مالیات هم در حال رسیدگی به مالیات سال ۹۹ آقای مجیدی بودند که با این رقم برخورد می‌کنند و برایشان بدیهی بوده که این رقم نمی‌تواند رقم درستی باشد و خودشان با باشگاه تماس می‌گیرند که زمان نداریم و روز های آخر است. باشگاه دوباره وارد سامانه شده و رقم را ویرایش کرده است.

وی درباره اینکه اگر رقم اصلاح نمی‌شد، چقدر مالیات صادر می‌شد گفت؛ اگر رسیدگی نمی‌شد حدود ۷۰۰-۸۰۰ میلیارد تومان برگه مالیات صادر می‌شد. در صورت عدم ویرایش دارایی چاره ای جز محاسبه بر اساس همین رقم نداشت و ما باید اعتراض می‌کردیم.

منوچهری در پایان در مورد دستگیری سارق خانه مجیدی عنوان کرد: اداره آگاهی از چند ماه قبل با بررسی هایی که انجام داده بودند رد سارق را داشتند تا حدود یک ماه قبل دستگیر شد و به سرقت اعتراف کرد اما هنوز در خصوص برگرداندن اموال اقدامی نشده و پرونده در دادسرا در حال رسیدگی است.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.