علی علیپور ستاره سابق پرسپولیس تصویری جالب از خود در ایسنتاگرام منتشر نمود.

photo_2022-07-19_17-09-33 (2)​فرتاک ورزشی؛ علی علیپور در تاریخ ۹ دی ۱۳۹۳ و با قراردادی یک و نیم ساله به تیم فوتبال پرسپولیس پیوست؛ بعدها این قرارداد به مدت ۳ فصل دیگر تمدید شد. علیپور برای اولین بار با پیراهن پرسپولیس در ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ دروازه نفت مسجدسلیمان را باز کرد. در طول حضور برانکو در پرسپولیس، علی علیپور در بیشتر بازی‌های رسمی و دوستانه برای پرسپولیس به میدان رفته‌است. علی علیپور تنها بازیکن تاریخ شهرآورد تهران است که دو بار موفق شده تک گل ۳ امتیازی برای تیمش بزند.

 

علی علیپور در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۶–۱۳۹۵ به مقام قهرمانی دست یافت؛ همچنین او با گلی که در ثانیه ۳۰ وارد دروازه ماشین‌سازی تبریز کرد، سریع‌ترین گل لیگ شانزدهم را به نام خود ثبت کرد. همچنین علی علیپور با گلی که در بازی با ذوب آهن در هفته ۱۴ لیگ برتر زدن با ۷ گل مشترکاً با محمد قاضی در صدر گلزنان لیگ برتر می‌باشد.

 

او جزو ۱۱ بازیکن تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران است که توانسته ۱۰ گل یا بیشتر در طول یک نیم‌فصل بزند.

در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷، تارنمای AFC علی علیپور را در لیست آینده‌دارهای آسیا معرفی کرد.همچنین او که در جریان دیدار تیمش برابر الاهلی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت ، به عنوان ششمین بازیکن برتر دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شد.

او ضمن زدن دومین گل سریع تاریخ رقابت‌های سوپر جام فوتبال ایران، توانست در سال ۱۳۹۶ همراه با پرسپولیس قهرمان این رقابت‌ها شود.

با نمایش خوب علیپور در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۸–۱۳۹۷، در خرداد سال ۱۳۹۷ برای علیپور پیشنهادهای اروپایی و آسیایی وجود داشت که مهمترین آنها یک پیشنهاد ۷۰۰ هزار یورویی از یک تیم سرشناس بلژیکی بود. ایرج عرب، سرپرست آن زمان پرسپولیس با جدایی علیپور مخالفت کرد و مبلغ رضایتنامه را برای جدایی او افزایش داد و در پایان، این بازیکن در پرسپولیس ماندنی شد.

او در فصل ۹۸–۱۳۹۷ از بازیکنان موفق پرسپولیس بوده‌است و در فینال جام حذفی فوتبال ایران ۱۳۹۸ گل پیروزی و قهرمانی پرسپولیس را زد تا کمی بعد توسط مارک ویلموتس به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شود.

علی علیپور

بهترین گلزن لیگ برتری پرسپولیس

در تاریخ ۳ آبان ۱۳۹۸، علی علیپور با گلزنی در مقابل شاهین بوشهر موفق شد از رکورد ۴۵ گل مهدی طارمی در لیگ عبور کند و بهترین گلزن پرسپولیس در لیگ برتر خلیج فارس شود. وی در این دیدار هت تریک کرد.[۲۰]

ماریتیمو

در ۷ مهر ۱۳۹۹، علیپور با قراردادی دو ساله به باشگاه ماریتیمو در لیگ برتر پرتغال پیوست.[۲۱][۲۲][۲۳] اولین گل علی علیپور برای تیم ماریتیمو در ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ و در بازی مقابل فارنسی بود که با این گل سه امتیازی تیم ماریتیمو یک بر صفر برنده مسابقه شد.[۲۴] علیپور در بازی مقابل بلننسز یک دربیل زیبا انجام داد که مورد تمجید صفحه لیگ پرتغال قرار گرفت.[۲۵] علیپور در یکی از بازی‌های درخشان خود برای ماریتیمو در بازی مقابل اروکا دبل کرد و بهترین بازیکن این دیدار لقب گرفت.[۲۶][۲۷] علی علیپور سابقه گلزنی به بنفیکا که پرافتخارترین باشگاه پرتغال است را هم در کارنامه خود دارد.

ژیل‌ویسنته

در ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ با اعلام باشگاه ژیل ویسنته پرتغال، علی علیپور با عقد قراردادی رسماً به این باشگاه پیوست.

 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.