خریدهای هجومی و اضافه شدن دستیاری از فوتبال برزیل، شاید فصل بعد از پرسپولیس تیمی جذاب‌تر از همیشه بسازد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

طلسم انتخاب دستیار یحیی گل‌محمدی و مهاجم تازه پرسپولیس، در حال شکسته شدن هستند. اوسمار لاس دستیار جدید گل‌محمدی است و کاسیانو هم به زودی با این تیم قرارداد می‌بندد. دو برزیلی که پرسپولیس فصل آینده را تهاجمی‌تر خواهند کرد. پرسپولیس این فصل خریدهای هجومی خوبی مثل سعید صادقی و سروش رفیعی داشته و حتی در خط دفاع هم، سراغ مدافعان پا به توپ و رو به جلو رفته است. اضافه شدن اوسمار لاس، ایده‌های گل‌محمدی برای فصل آینده را نشان می‌دهد.

مرد کاملا برزیلی

نکته مهم درباره لاس فارغ از پاسپورت برزیلی او، سابقه کارش در این کشور است. لاس از 13 سال قبل که مربیگری را آغاز کرده، همیشه در فوتبال برزیل بوده و برای اولین بار از کشورش خارج می‌شود. او کارش را در ژوونتود آغاز کرد و مدتی هم در براگانتینو دستیار بود. پله‌های پیشرفت او اما در کورینتیانس طی شدند. او ابتدا مربی تیم زیر 20 سال باشگاه شد، سپس به عنوان دستیار به تیم اصلی رسید و در نهایت، عنوان سرمربیگری را به دست آورد. نتایج ضعیف و کسب 6 برد در 19 بازی، باعث شد خیلی در این شغل دوام نیاورد. او سپس سرمربی گوارانی و ویتوریا در سطوح پایین‌تر فوتبال برزیل شد و با پیشنهاد اینترناسیونال، به عنوان دستیار به سطح اول برزیل برگشت. اوسمار لاس در اینترناسیونال، دستیار سه مربی مختلف بود و خودش هم، مقطعی به عنوان مربی موقت تیم را هدایت کرد. کارنامه قابل دفاعی که پرسپولیسی‌ها را به مربی جدیدشان امیدوار می‌کند.

مدل جدید پرسپولیس

یحیی گل‌محمدی نشان داده با دستیاران مختلف، سبک فوتبال محبوبش را حفظ می‌کند و امضای خودش را دارد. فوتبال مالکانه‌ای که معمولا، ایده‌های تهاجمی دارند. انتخاب لاس هم، می‌تواند بخشی از ایده‌های یحیی برای فصل بعد باشد. او در نقل و انتقالات، پرسپولیس را کاملا متحول کرد و در هر پست، بازیکنان خلاق به خدمت گرفت. اضافه شدن اوسمار لاس، نشان می‌دهد او می‌خواهد فصل بعد می‌خواهد تیمش را هجومی‌تر از همیشه به زمین بفرستد. اینترناسیونال با دستیاری لاس، نتایج پرفراز و نشیبی در لیگ برزیل گرفت اما خط حمله خوبی داشت و با 44 گل، بهترین آمار گلزنی بین تیم‌های نیمه پایین جدول را کسب کرد. حتی کورینتیانس رده پنجمی، کمتر از اینترناسیونال گل زد. فصل پیش فرهاد مجیدی برای ارائه فوتبال اقتصادی مورد نظرش، از گابریل پین کمک گرفت و موفق بود. حالا نوبت گل‌محمدی رسیده تا ایده‌هایش را، با اوسمار لاس عملی کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.