ستاره خط میانی پرسپولیس یک گزینه جذاب و دوست داشتنی است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

بازی محکم، درگیرانه، جنگندگی و تکل های محکم کامیابی نیا به رغم جثه کوچکش باعث شد " غفوری" این لقب را به او بدهد. جنارو گتوزو هافبک سابق تیم ملی فوتبال ایتالیا و باشگاه میلان از معدود بازیکنان در جهان بود که بازی درگیرانه او زبانزد خاص عام بود.

این نقش را در ۶ سال گذشته در پرسپولیس کمال کامیابی نیا بازی کرده  و در سال های آغازین حضورش اغلب مواقع به خوبی از عهده این کار بر می آمد. هرچند گاهی آنقدر نقش خود غرق می شد که فراموش می کرد گتوزو وظایف بیشتری از خطا های مکرر روی بازیکنان حریف داشته است!

کمال در گذشته در فاز تهاجمی و تدافعی یک وزنه برای پرسپولیس محسوب می شد و اما امروز کمی از آن هافبک جنگنده و سرحال قبل فاصله گرفته است. این درحالی است که سینا اسدبیگی خرید جدید پرسپولیس در دیدار دوستانه اخیر این تیم برابر تیم امید ایران نمایش خوبی ارائه داد. او که تنها چند جلسه با تیم جدیدش تمرین کرده بود، در این دیدار یکی از بهترین بازیکنان تیمش بود و عملکرد بسیار خوبی از خودش به نمایش گذاشت. نمایش درخشان این بازیکن باعث شد تا کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس هم به تمجید او بپردازند و او را تشویق کنند.

سینا اسدبیگی در حالی در انتقالی جنجالی راهی پرسپولیس شد که سابقه حضور در تیمهای پایه این پرسپولیس را دارد و چند فصل در تیم‌های پایه پرسپولیس بازی کرد. او بعدها راهی پیکان و سپس ذوب آهن شد و حالا این فرصت را پیدا کرده که دوباره در پرسپولیس توپ بزند و با توجه به سن و سالش می تواند جایگاه خوبی در کنار میلاد سرلک در این تیم برای خود دست و پا کند. میلاد سرلک هافبک ملی پوش پرسپولیس، جایگاه ثابتی در این تیم دارد و نبض بازی سرخپوشان در دست اوست و سایرین باید برای قرارگرفتن در کنار او تلاش کنند.البته باید یادآوری کرد در دو فصل اخیر کمال کامیابی نیا با بدشانسی نیز مواجه شده و فصل بدنسازی را با مصدومیت آغاز یا اینکه نتوانسته کامل درآن حضور پیدا کند.

کامیابی نیا نقشی فراموش نشدنی در ۵ سال قهرمانی پی درپی پرسپولیس در لیگ برتر داشت و حالا به عنوان یکی از کاپیتان های این تیم باید عصای دست یحیی گل محمدی باشد.

 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.