ساپینتو، سرمربی استقلال برای خط دفاع تصمیمش را گرفته و قصد دارد از داسیلوا و چشمی به عنوان مردان اصلی استفاده کند. به این ترتیب از میان مرادمند وغلامی یکی درترکیب بازی می‌کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 خط دفاع استقلال در لیگ بیست ودوم به احتمال زیاد با سه بازیکن آرایش خواهد شد. گرچه ابزار کافی در اختیار سرمربی استقلال وجود دارد که از دفاع چهار نفره بهره بگیرد، اما به نظر می‌رسد در هفته‌های آغازین لیگ برتر ساپینتو به سمت بازی با سه دفاع پیش برود و تیمش را به این روش آرایش کند.

در این سیستم حضور داسیلوا قطعی است. سرمربی استقلال درواقع در هرحالتی این بازیکن را در قلب دفاع به کار خواهد گرفت. بعد از داسیلوا از نظر سرمربی استقلال روزبه چشمی شانس بیشتری برای بازی در ترکیب دفاعی تیمش دارد.

ساپینتو در تمرینات روز‌های اخیر نیز تصمیم خود را به چشمی اعلام کرده و قصد دارد از این بازیکن با تجربه در پست دفاع بازی بگیرد. البته او نیم نگاهی هم به حضور چشمی در خط میانی دارد، اما اگر حضور چشمی در قلب دفاع قطعی باشد، آنگاه یکی از میان مرادمند یا غلامی باید در ترکیب اصلی قرار بگیرند.

درواقع این دو بازیکن در قیاس با روزبه چشمی و داسیلوا شانس کمتری برای بازی در ترکیب اصلی دارند وسرمربی استقلال ناچار است به تناوب به این دو بازیکن میدان دهد.

غلامی تمرینات خود را با استقلال قدری دیر آغاز کرده و از لحاظ بدنی نسبت به دیگر بازیکنان عقب است. مرادمند هم ماه‌ها از استقلال دور بوده و درشرایط بازی قرار ندارد.

این وضعیت سرمربی استقلال را برای انتخاب یکی از میان این دو با مشکلات بیشتری مواجه خواهد کرد.

البته ساپینتو علاقمند است که از بازیکنان بلند قامت و فیزیکی‌تر در خط دفاع بازی کند که اگر این فاکتور ملاک قطعی سرمربی استقلال باشد، شانس عارف غلامی کم خواهد شد.

غلامی در بازی‌های تدارکاتی استقلال عملکرد مطلوبی نداشت و به رغم آنکه در یکی از دیدار‌ها گل زد، اما نمایش ضعیفی در قلب دفاع داشت و اشتباهات مکرری را مرتکب شد.

وضعیت مرادمند در قیاس با غلامی در بازی‌های تدارکاتی قدری بهتر بود، اما این مدافع نیز برتری محسوسی نسبت به غلامی ندارد ودر واقع هر دو از یک میزان شانس برخوردارند که در ترکیب اصلی قرار بگیرند.

بدون شک اگر یکی از این دو بازیکن در بازی‌های رسمی بتوانند نظر مساعد سرمربی را جلب کنند می‌توانند امیدواری بیشتری به تجربه بازی در ترکیب استقلال در فصل جاری داشته باشند.   هرچند که ممکن است مدافع سابق هوادار (حسینی) ناگهان همه معادلات را برهم بزند ونباید از این جوان جویای نام غافل شد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.