مهدی عبدی این روزها از نقش اول خط حمله پرسپولیس به نقش اول انتقادها تبدیل شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اولین بازی، اولین دربی، اولین ضربه و اولین گل. این‌ها کلماتی است که زمانی برای توصیف مهدی عبدی که تا مدت‌ها به خاطر سن‌وسالش و گل‌زدن در دربی حساس دستمایه کری‌های هواداری بود، به کار می‌رفت. (البته آن گل در دربی گل‌به‌خودی حسین حسینی بود و زننده گل مهدی عبدی نبود و به اشتباه از او به عنوان گلزن آن دربی نام برده می‌شود.) بازیکنی که حالا این روزها برخلاف آن زمان از او فقط انتقاد و انتقاد می‌شنویم. صحبت از مهدی عبدی است؛ مهاجمی که گفته می‌شد با رفتن علی علیپور جا برای او باز خواهد شد تا خودش را به عنوان جوان اول پرسپولیس، به جایگاه مهاجمان قبلی پرسپولیس برساند. پیش‌بینی‌ها اما از آب درست نیامد و حالا عبدی به نقش اول انتقادها از یحیی گل‌محمدی تبدیل شده است. حضور او در خط حمله مانع از این نشد که کادرفنی پرسپولیس برای یک دقیقه حتی دست از تلاش برای جذب دو مهاجم تراز اول برای تیمش بکشد. یحیی می‌دانست که این فصل جایی برای اشتباه نخواهد داشت و برای اشتباه نکردن باید در اولین تصمیم جانشینی برای مهدی عبدی پیدا کند. 

سوال اما این است که آیا مهاجم جوان پرسپولیس مستحق این همه انتقاد هست یا نه؟ اگر از همان دربی معروف حرف بزنیم باید بگوییم که عبدی درخشش فوتبالی خود را به عنوان بازیکن تعویضی آغاز کرد. راهی که برخلاف بقیه بازیکنان در ادامه آن را گسترش نداد و گویا همچنان ترجیح می‌دهد که عنوان نه‌چندان دوست‌داشتنی «تعویض طلایی» را با خود حمل کند. 

لیگ بیستم بهترین عملکرد مهدی عبدی در لیگ برتر بود. فصلی که با 9 گل و یک پاس گل همه را به خود امیدوار کرد. در آن فصل اما یک سوال اساسی از کادرفنی وجود داشت. بازیکنی با این آمار، چرا در تفکرات یحیی جایی در ترکیب اصلی پیدا نمی‌کند؟ او در آن فصل در بازی‌های ابتدایی در ترکیب اصلی قرار گرفت و درخشش چندانی نداشت اما در هفته‌های پایانی 7 گل و یک پاس گل را در حالی ثبت کرد که بیشتر به بازیکن تعویضی تبدیل شد. لیگ فصل گذشته پاسخ سوال منتقدانی را که کادرفنی را به اعتماد نکردن به مهدی عبدی متهم می‌کردند، مشخص کرد.  

آمار گلزنی مهدی عبدی او را به تعویض طلایی پرسپولیس در لیگ برتر تبدیل کرده است. البته نکته دیگر در مورد او این است که او اگر به عنوان بازیکن اصلی در ترکیب هم قرار بگیرد تا سوت پایان در میدان نمی‌ماند و این آمار بیش از پیش نشان از 90‌دقیقه‌ای نبودن این بازیکن دارد. مهدی عبدی با زدن 6 گل به عنوان بازیکن تعویضی، در پرسپولیس رکورددار است. بعد از او عیسی آل‌کثیر و علی علیپور با 4 گل قرار دارند. بازیکنانی که فعلا فرصتی برای بهبود آمار خود ندارند و عبدی می‌تواند جایگاهش را به عنوان تعویض طلایی پرسپولیس بیشتر تثبیت کند. رکوردی که برای بازیکنی در سن و سال او نمی‌تواند خیلی دوست‌داشتنی باشد اما گویا هواداران پرسپولیس و کادرفنی چاره‌ای به جز قبول آن ندارند. حضور عبدی روی نیمکت پرسپولیس می‌تواند نقش بمب عمل‌نکرده را ایفا کند، بمبی که با حضور در ترکیب اصلی خنثی خواهد شد. 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.