صلاحیت تایید نشد یا عدم صلاحیت تایید شد؟

ابهام، بهترین واژه برای انتخابات پیش روی فدراسیون است؛ اینکه تعداد نامزدهای تایید صلاحیت شده از سه به دو نفر کاهش پیدا می‌کند یا خیر جوابش در خیابان سئول است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مصاحبه شب گذشته حسن کامرانی‌فر با برنامه فوتبال برتر باعث شد اکثر رسانه‌ها و خبرگزاری‌های فعال در ایران ماجرای پیش آمده بین استقلال و ارسلان مطهری و آمدن یا نیامدن شیخ دیاباته به پرسپولیس را کنار بگذارند و در پی پاسخ به یک سوال باشند؟ چه کسی هنوز نامه تایید صلاحیت برای حضور در انتخابات 8 شهریور را دریافت نکرده است؟

با یک جست و جوی ساده در در فضای رسانه کشور اکثریت جواب را به یک جمله محدود کرده‌اند؛ مهدی تاج از سوی نهادهای قضایی رد صلاحیت شد. فردی که از ابتدای ثبت نام تا تایید صلاحیتش از سوی کمیته بدوی حواشی فراوانی را دور خود دید و حالا در فاصله یک هفته مانده به برگزاری انتخابات درگیر رسیدن به پاسخ این سوال است؛ آیا اجازه ورود به انتخابات را پیدا می‌کند یا خیر؟

حتی امیررضا واعظ آشتیانی که یکی از رقبای تاج در انتخابات بود نیز به طعنه گفت: نامزد رد صلاحیت شده نیاز به معرفی ندارد و همه می‌دانند چه کسی است!

تمامی این گمانه‌زنی‌ها بعد از اظهار نظر حسن کامرانی‌فر در ذهن‌ها به وجود آمد. دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران پرسش مجری برنامه در مورد تعداد نامزدهای نهایی انتخابات را این‌طور پاسخ داد:"خدمت شما عرض کنم که کمیته بدوی انتخابات در حال برررسی هستند و موضوعی که الان می‌توانم بگویم این است که دو نفر تایید شده‌اند و نفر سوم هم منتظر هستیم ببینیم وضعیت‌شان چطور خواهد شد و اعلام خواهیم کرد."

به طور واضح کامرانی‌فر در خصوص تایید یا رد صلاحیت نامزدی صحبت نکرد. اما از صبح امروز تمامی اخبار خبر از رد صلاحیت مهدی تاج از سوی مراجع مربوطه می‌دهد. موردی که دبیرکل فدراسیون را وادار کرد طی مصاحبه‌ای که بر خروجی سایت فدراسیون قرار گرفت اصلاحیه‌ای بر صحبتش داشته باشد و بگوید: "بر اساس روند موجود و در ادامه پروسه قانونی برگزاری انتخابات تا کنون نامه ای مبنی بر عدم احراز صلاحیت هیچ نامزدی به فدراسیون فوتبال ارسال نشده است."

این موضوع باعث شد حتی محمدحسین حمیسی رئیس حراست فدراسیون مجبور به اظهار نظر بشود و بگوید: با توجه به گمانه زنی ها و حاشیه های بوجود آمده در خصوص تعیین  صلاحیت کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال تا کنون هیچ عدم احراز صلاحیتی از هیچ نهادی به این حراست که مسئول پیگیری اینگونه مکاتبات است واصل نشده است.

اما حالا یک سوال مهم به وجود می‌آید؛ نامه تایید صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت؟ در این خصوص باید به حرف شب گذشته کامرانی‌فر اشاره کنیم که اعلام کرد نامه تایید صلاحیت دو نفر آمده و منتظر نامه نفر سوم هستیم. در واقع در این ماجرا نامه‌ای به نام عدم احراز صلاحیت وجود ندارد و فرد سوم باید در انتظار دریافت یک نامه آن هم با عنوان تایید صلاحیت باشد تا بتواند در انتخابات شرکت کند.

اما جنجالی ترین گزارش برای خبرگزاری ایرنا بود. وبسایت دولت اینطور می‌گوید: "که عده‌ای به دنبال تعویق انتخابات هستند تا پس از شکستی که تجربه کرده‌اند با چهره‌ای جدید ظاهر شوند." موردی که بعید است واقعیت داشته باشد. چرا که کامرانی‌فر با قاطعیت خبر از برگزاری انتخابات داده است.

با این حال اظهار نظر جالبی از سوی احمدرضا براتی، عضو هیئت رییسه فدراسیون فوتبال منتشر شده. او می‌گوید تا به حال کمیته بدوی فدراسیون تصمیم متفاوتی نگرفته و هیچ کس نمی‌تواند جلوتر از این کمیته حرکت کند. تصمیم آخر کمیته بدوی روز 19 مرداد گرفته شد و طی آن مهدی تاج، میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی مجوز حضور در دور نهایی انتخابات را به دست آوردند. هر چند که همان موقع هم اعلام شد بررسی صلاحیت توسط مراجع چهارگانه هم‌چنان ادامه دارد.

هر چه هست مبهم ترین‌های روزها برای فدراسیون فوتبال و انتحاباتی که پیش رو دارد طی می‌شود. هنوز معلوم نیست در روز 8 شهریور سه نفر برای ریاست بر فوتبال ایران رقابت می‌کنند یا فشارها نتیجه می‌دهد و در نهایت یک نفر از این جمع جدا می‌شود؟ سوالی که جوابش به زودی مشخص خواهد شد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.