سرمربی استقلال پیش از بازی با مس گفت که نتیجه دیدار این تیم برابر پیکان باعث شگفتی شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

پس از کسب پیروزی در دیدار هفته دوم برابر ملوان، حالا استقلال با انگیزه بالایی به مصاف مس کرمان می‌رود. آبی‌پوشان در این دیدار از هواداران خود بهره می‌برند و شکسته شدن طلسم حضور بانوان در استادیوم آزادی نیز نکته قابل توجهی است.

ریکاردو ساپینتو، سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری پیش از بازی با مس کرمان اظهار کرد: در مورد مس کرمان باید بگویم تیمی است که در بازی گذشته برابر تیم خوب پیکان گل‌های زیادی به ثمر رساند و این باعث شگفتی است چون از لیگ دسته اول به لیگ برتر آمده‌اند و نشان دادند تیم خوبی هستند. در حال حاضر نیز از نظر امتیازی در یک شرایط برابر هستیم. همانطور که قبلا نیز گفتم، ما در این لیگ، تیم ضعیفی نداریم.

* به زمان زیادی برای شناخت تیم نیاز دارم

زمان شناخت صد در صدی از تیم؟ نمی‌شود که شناخت صد در صدی نسبت به تیم ایجاد شود. من در فاز دفاعی، حمله و سایر نقاط ایده‌های زیادی دارم. زمان زیادی نیاز داریم تا چیزهایی که من می‌خواهم؛ در بازی‌ها پیاده کنیم. در حال حاضر آن رفتارهایی که در تمرینات از بازیکنان انتظار دارم، خوب است و همان‌ها را به بازی انتقال می‌دهم. بازی فقط تهاجمی نیست. در دو بازی قبل برابر سپاهان و ملوان، مشخص شد اینگونه تیم‌ها منتظر اشتباهات کوچکی هستند تا از آن  استفاده کرده و موقعیت ایجاد کنند.

* حریفان منتظر اشتباهات ما هستند

برای مثال، مس کرمان تیمی است که می‌خواهد فردا 3 امتیاز را کسب کرد و فقط منتظر اشتباهات کوچک هستند تا از طریق آن به گل برسند و نباید جلوی اینگونه تیم‌ها مرتکب اشتباه شد. اگر بخواهیم با یک بازی مثبتی پیش برویم و مثبت کار کنیم، می‌توانیم که ریسک کنیم و حریفان نیز از مشکلات کوچکی که منتظرش بودند، استفاده کنند. تیمی نخواهیم بود که منتظر حریف بمانیم. تیمی خواهیم بود که حریف را کنترل می‌کنیم. برای اینکه اینگونه بازی کنیم، باید از نظر فیزیکی و ذهنی آماده باشیم تا بهترین تصمیمات را بگیریم.

* به جادوگری اعتقادی ندارم

جادوگری؟ امیدوارم هیچ جادویی علیه تیم ما انجام نشود. دوست ندارم که اعتقادی به این مسائل داشته باشم. یک نفر، یک روز به من گفت هر چیزی امکان پذیر است؟ گفتم بله امکان دارد. من بعضی از مربیان را می‌شناسم که خرافاتی هستند. ولی من مذهبی هستم و اعتقاد دارم ولی این چیزها را با هم قاطی نمی‌کنم.

* سه تیم دیگر مانند ما برای قهرمانی تلاش می‌کنند

کسب قهرمانی؟ قهرمانی چیزی است که آرزوی من است و برای رسیدن به آن کارهای بیشتری نسبت به همیشه انجام می‌دهیم. فقط ما نیستیم و 3 تیم دیگر نیز آرزوی آن را دارند. گام به گام جلو می‌رویم، روی بازی‌های بعدی تمرکز می‌کنیم و این ایده ماست.

* درباره استراتژی تیم صحبت نمی‌کنم

تغییر سیستم در بازی قبل و حضور در زمین با 4 مدافع؟ من نمی‌خواهم درباره استراتژی صحبت کنم ولی روی بعضی از سیستم‌ها کار می‌کنیم. برای هر بازی استراتژی متفاوتی داریم. فردا می‌بینید چه برنامه‌ای برای بازی داریم. نمی‌توانم درباره بازیکنانی که قرار است بازی کنند یا خیر؛ صحبت کنم.

* هواداران تا دقیقه 90 ما را تشویق کنند

اولین حضور هواداران؟ منتظرم که این فضای عالی را با خانواده خودم و با طرفداران خودمان تجربه کنم و ببینم. منتظرم تا فردا این عشق و هیجان را تا آخرین لحظه در بازی ببینم. امیدوارم که 90 دقیقه ما را تشویق کنند چون ما تا دقیقه 90 از حرکت نمی‌ایستیم. ان‌شالله فردا با همدیگر از اولین تا آخرین لحظه می‌جنگیم تا سه امتیاز را کسب کنیم.

* من یک آدم عاطفی هستم و این روش کار من است

نگرانی هواداران بابت جرایم ناشی از فعل و انفعال بالا در کنار زمین؟ من یک آدم عاطفی هستم و این روش کار من است. مطمئنا بیشتر اوقات سعی می‌کنم خونسردی خودم را حفظ کنم. ولی در بازی با ملوان، قسمت‌های ناامید کننده‌ای بود و اینکه خوش شانس نبودیم و گل خوردیم. سمت دیگر ماجرا نیز تصمیم‌های غلط داوری بود. در بازی با سپاهان یک پنالتی برای ما اعلام نشد و هیچ خطایی هم روی گلر آنها انجام ندادیم. این اتفاقات دست به دست هم داد که نتیجه آن، واکنش من بود. در بازی با ملوان نیز گل پیمان بابایی درست بود. وقتی شما همه جوره سعی می‌کنید برنده شوید ولی حریف شما فقط با یک پرتاب اوت به گل می‌رسد، مشخص است که ناراحت کننده است.

گزارش تصویری دیدار ملوان و استقلال

* گروه پزشکی در انزلی من را تحریک کردند

من انتظار دارم هیچکس به فرد دیگری بی احترامی نکند. من دوست ندارم کسی، دیگری را تحریک کند. در بازی با ملوان، گروه پزشکی من را تحریک کردند. آنها باید بی طرف می‌بودند. آنها برای حمایت از تیمی نیامده‌اند و باید کار خودشان را انجام دهند. آنها نباید برابر تیم حریف خوشحالی کنند. این یک تحریک خیلی بزرگ بود. ببخشید که من در برابر اینها عالی نیستم. من به‌عنوان مربی موظفم رفتار خوبی داشته باشم. ولی نباید من را تحریک کنند. این یک بازی عاطفی است.

* امیدوارم داوران با ما ناامید کننده رفتار نکنند

جرایم داوران ایرانی برای رفتارهای کنار زمین؟ امیدوارم هیچ‌وقت با ما ناامید کننده رفتار نکنند. با دو داور قبلی رابطه خوبی داشتیم. شاید در بعضی جاها با تصمیمات آنها موافق نبود. در پایان بازی خیلی مودبانه و به‌عنوان دو فرد متمدنانه با آنها صحبت کردیم، شاید دو نفر نظرات مختلفی داشته باشند. داوران این را قبول کنند که با هم صحبت کنیم. ما با هم در یک دنیا زندگی می‌کنیم.

* انتظار دارم داوران به من اجازه صحبت بدهند

در هر بازی ما سه تا تیم داریم و هر تیم می‌خواهد بهترینش را نشان دهد. فقط امیدوارم یک نتیجه عادلانه و صادقانه در پایان رقم بخورد. وقتی می‌بینم آنها عملکرد خوبی ندارند، انتظار دارم به من این فرصت را بدهند تا با آنها صحبت کنم. ولی تاکنون با هیچ‌کدام از این داورها مشکل نداشتم حتی اگر برخی از تصمیماتشان را قبول نداشته باشم. امیدوارم برای کارهایی که انجام نداده‌ام، از کارتی استفاده نکنند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.