هادی مهدوی‌کیا مدافع راست سابق پرسپولیس معتقد است سرمربی پرسپولیس رزومه کاری خوب و مشخصی دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

بازیکن سابق سرخ ها معتقد است به‌دلیل شناخت کاملی که از گل‌محمدی دارد معتقد است نباید با دو بازی در رابطه با شرایط فنی یک مربی نظر داد.

چرا پرسپولیس نتوانسته در دو بازی قبلی‌اش نتایج خوبی کسب کند؟

یحیی مربی باتجربه با رزومه کاری قوی است و شرایط فنی و توانایی فنی بالایی دارد بنابراین نباید با دو بازی او را قضاوت کرد.

اما به هر حال مسئول اول فنی تیم سرمربی‌اش محسوب می‌شود.

شاید این مسائلی که گفتید به کوچینگ ارتباط داشته باشد؛ این یعنی اینکه خیلی مهم است بازیکنان جدید آن کارهایی که مربی از آنها خواسته را در زمین مسابقه پیاده کنند. در دو بازی قبلی هم آقا یحیی کنار زمین نبود؛ موضوعی که حتماً در روند تیم تأثیرگذار است. پرسپولیس تیمی است که سیستم بازی‌اش هجومی است و اساس کار مربی‌اش هم سیستم تهاجمی بوده است اما همین سیستم تهاجمی هم باید با خلق موقعیت زیاد و برد همراه باشد که در این فاز موفقیتی کسب نشده است.

سال‌ها دفاع راست بازی کردید چرا دانیال که یکی از بهترین مدافعان راست بود در پرسپولیس هیچ توفیقی نداشته است؟!

دقیقاً به نکته خوبی اشاره داشتید چون واقعاً دانیال همیشه در محوطه جریمه حریفان بود اما فعلاً نتوانسته در کارش موفق باشد که باید این ایراد هم به شکل جدی برطرف شود. بعضی‌ها معتقدند پرسپولیس ضعف گلزنی دارد اما بزرگترین مشکل فعلی پرسپولیس خلق موقعیت ایجاد نکردن است.

چرا در تیمی که موقعیت زیاد خلق می‌شد یکی دو فرصت گل در هر بازی برای مهاجمان پرسپولیس درست نمی‌شود؟!

بله واقعاً در ارسال در عمق یا در بقیه مسائل مشکل داشتیم. اسم و نام پرسپولیس همیشه با کارهای تهاجمی همراه بوده اما تیم پرسپولیس در بازی با فولاد اصلاً خوب بازی نکرد به شکلی که حتی پنجاه هزار تماشاگر حاضر در میدان هم حوصله تشویق تیمشان را نداشتند و حس هجومی در تیم دیده نمی‌شد به شکلی که هر دو مربی با تعویض‌های زیاد به فکر حفظ نتیجه بودند.

اما به هر حال در تیم‌های بزرگ هواداران صبوری زیادی در صورت عدم نتیجه‌گیری انجام نمی‌دهند.

این حرف کارشناسی نیست که در دو بازی که سرمربی تیم نبوده و از نشستن روی نیمکت محروم بوده یک مربی را قضاوت کنیم و به نظر من در غیاب یحیی در دو بازی قبلی آشفتگی ذهنی روی نیمکت برای هدایت بازیکنان وجود داشت و کادر فنی پرسپولیس در غیاب یحیی به هیچ وجه روی نیمکت موفق نبود.

با حضور لوکادیا مشکل گلزنی پرسپولیس حل می‌شود؟

اگر لواندوفسکی هم بیاید اما توپ به او نرسد باز هم این مهاجم نمی‌تواند توفیقی در گلزنی داشته باشد. در واقع مهاجم بدون خلق موقعیت نمی‌تواند شق‌القمر کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.