مهدی طارمی، مهاجم ایرانی پورتو، برای پیوستن به چلسی رقبای سرسختی دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 هنوز از زمان انتشار خبر علاقمندی چلسی به جذب مهدی طارمی مهاجم تیم ملی ایران زمان زیادی نمی‌گذرد. تقریبا در ۴۸ ساعت اخبر، ابتدا در خبری توئیتری و سپس در خبری رسانه‌ای که از سوی نشریه‌های پرتغالی منتشر شد، داستان علاقمندی توماس توخل به جذب مهدی طارمی، ستاره تیم ملی ایران فاش شد. درباره این خبر جزئیات بیشتری هم منتشر و حتی گفته شد چلسی حاضر به پرداخت ۲۵ میلیون یورو برای مهدی طارمی شده است.

با این حال در این بین دو مشکل عمده وجود دارد؛ اول اینکه به غیر از رسانه‌های نزدیک به باشگاه پورتو، رسانه دیگری این خبر را به طور مستقل منتشر نکرده است. از آنجا که بُعد اخبار ورزشی در انگلیس بسیار زیاد است، اینکه کمتر رسانه انگلیسی به غیر از نشریه سان به این مورد پرداخته به قدر کافی عجیب است. عجیب بودن نه به آن معنی است که طارمی کیفیت لازم برای حضور در چلسی را ندارد بلکه اتفاقا با توجه به میانگین آماری که این بازیکن در پورتو به ثبت رسانده، طارمی به قدر کافی توانایی و انگیزه برای بازی در این باشگاه لندنی را دارد. به هرحال، اما موضوع دوم و اصلی است که مهدی طارمی را از باشگاه چلسی دور کرده و یا اینکه فاصله‌اش را طولانی‌تر کرده است.

این یکی مربوط به رقبای مهدی طارمی برای پیوستن به چلسی است. همین حالا رسانه‌های انگلیسی از دو گزینه بسیار سرشناس برای خرید ساعات پایانی چلسی نام برده‌اند. اولی نیمار، فوق ستاره برزیلی باشگاه پاری‌سن‌ژرمن است. این خبری است که دیلی‌میل به طور رسمی آن را منتشر کرده و خبر داده که توماس توخل به سران باشگاه چلسی فشار آورده که هر طور شده باب مذاکره با نیمار و جذب این بازیکن را باز کنند. نیمار در این فصل از رقابت‌های لیگ یک فرانسه تحولات زیادی داشته و با اختلاف در حال حاضر بهترین بازیکن این لیگ و البته باشگاهش محسوب می‌شود. این بازیکن برزیلی تا به همین حال با زدن ۷ گل و دادن ۶ پاس گل روی ۱۳ گل از ۲۱ گلی که پاریسی‌ها در این فصل زده‌اند تاثیر گذاشته است. این بدان معنی است که به تنهایی بار ۵۰ درصد گل‌هایی که پاریس در لیگ یک فرانسه زده را به دوش می‌کشد. توماس توخل پیش‌تر در پاری‌سن‌ژرمن با نیمار کار کرده و می‌داند که این بازیکن چه دستاوردی می‌تواند برای تیم لندنی چلسی داشته باشد.

با وجود انتشار چنین اخباری، ولی جذب نیمار برای چلسی چندان ساده هم نیست، چون باشگاه پاری‌سن‌ژرمن به این سادگی‌ها حاضر نخواهد بود بهترین بازیکنش را از دست بدهد. همزمان، اما نیمار هم علاقه زیادی به ماندن در پاریس به خاطر لیونل مسی دارد.

با این حال، نیمار تنها مشکل سد راه مهدی طارمی در مسیر رسیدن به لندن نیست، چون همین حالا چندین رسانه مختلف خبر از توافق پیر امریک اوبامیانگ با چلسی داده‌اند. آنطور که فابریتزیو رومانو نوشته، چلسی و بارسلونا بر سر ترانسفر اوبامیانگ به توافق رسیده‌اند و این خبر به زودی رسانه‌ای می‌شود. چلسی مارکوس آلونسو را به بارسلونا می‌دهد، علاوه بر آن، ۱۴ میلیون یورو هم می‌پردازد و در عوض اوبامیانگ را به خدمت می‌گیرد.

در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که باز هم ماجرای ترانسفر مهدی طارمی به تیمی بزرگتر از پورتو ناقص بماند. پیش ازاین از تیم‌های مطرحی در اروپا از جمله تاتنهام و میلان به عنوان مشتری مهدی طارمی نام برده شد که یا در حد شایعه باقی ماند و یا اینکه روند مذاکرات با توجه به درخواست مالی باشگاه پورتو ناقص ماند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.