ایوب اصغرخانی معاون سابق آکادمی استقلال و مدیر فعلی استقلال نود مسئول استعدادیابی مینی فوتبال کشور شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ایوب اصغرخانی یکی از بزرگترین استعداد یاب‌های ایران و معاون سابق آکادمی باشگاه استقلال طی دریافت حکمی از سوی کریم مقدم، رئیس انجمن مینی فوتبال به عنوان سفیر مسئول استعداد یابی مینی فوتبال روستایی و عشایری جام پرچم منصوب شد.
او که سالهاست به عنوان مدیر آکادمی استقلال ۹۰ نیز فعالیت می‌کند و در تیم‌های پایه استقلال تهران به عنوان سرمربی سابقه دارد، قرار است استعدادهایی که در روستاهای و عشایر دور افتاده بازی می‌کنند، ولی دیده نمی‌شوند را شناسایی کرده و به جامعه معرفی کند. استعدادهایی که هزاران آرزو دارند، اما از چشم‌ها پنهان مانده‌اند. پیشکسوت سابق استقلال که در این دو دهه اخیر بیش از صدها بازیکن به تیم‌های باشگاهی و ملی معرفی کرده توضیحاتی را در این رابطه داده که از زبان خودش بخوانید.

 

فرتاک ورزشی: در خصوص مینی فوتبال روستایی بیشتر توضیح می دهید؟

یک کار خیلی خوب از سوی وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته که برای اولین بار در سطح جهان‌ اتفاق می‌افتد که تیم قرار است تیم ملی از دل روستاها و دل مردم عشایر تشکیل شود. تا الان ۳۰ هزار تیم در بخش آقایان و بانوان شرکت کرده‌اند که جالب‌ اینجاست از این ۳۰ هزار تیم ۵ هزار تیم را بانوان تشکیل می دهند.

 

فرتاک ورزشی: این کار رایگان صورت گرفته یا اینکه این ۳۰ هزار تیم پول هم داده‌اند؟

هیچ پولی از هیچ تیمی گرفته نشده و حتی بصورت رایگان لباس هم به تیم‌ها داده‌اند‌. عدالت اجتماعی در همه روستاها رعایت شده تا هر کسی که توانش را داشته در مسابقات شرکت کند.

 

فرتاک ورزشی: تیم ملی از این ۳۰ هزار تیم تشکیل خواهد شد. انتخاب نفرات سخت نیست؟

قطعا از دل این ۳۰ هزار تیم انتخابات می‌شود و باید بگویم کار سختی است، ولی همین که باعث ایجاد انگیزه می‌شود و هر استعدادی که هر جای ایران وجود دارد، دیده می‌شود، همین کار می‌تواند بازیکنان با استعداد را شناسایی کند. هر استانی یک نماینده دارد که بازیکنان را انتخاب می‌کنند و بعد خود من در هر شهر نماینده دارم که نفرات برگزیده شده را نماینده ها می بینند و نظر نهایی را می‌دهند. با این حال چون برای اولین بار این اتفاق رخ داده، نیاز به حمایت کلی دارد که امیدوارم همه در این اتقاق مهم جهانی همکاری کنند تا بتوانیم بهترین‌ها را به تیم ملی معرفی کنیم.

ایوب اصغرخانی

فرتاک ورزشی: این مسابقات تا کی ادامه خواهد داشت؟

این مسابقات تا بهمن ماه ادامه دارد که حضور ۳۰۰ هزار ورزشکار برای انتخابی تیم ملی مینی فوتبال در جهان‌ بی سابقه بوده است.

 

فرتاک ورزشی: باعث و بانی این کار ورزشی خوب چه کسانی هستند؟

وزارت ورزش و جوانان باعث و بانی اصلی است که جا دارد تشکر ویژه‌ای از همه عزیزان بخصوص، دکتر کلهر معاون فرهنگی وزارت‌ ورزش، آقای علی پسندیده مدیری کل توسعه‌ وزارت ورزش، آقای کریم مقدم رئیس انجمن مینی فوتبال و سایر عزیزانی که دست به دست هم دادند تا یک کار خوب جهانی صورت گیرد. من باز هم جا دارد از این عزیزان تشکر کنم که در این کار خوب ورزشی و فرهنگی به بنده اعتماد کردند تا بتوانم خدمت کوچکی به جامعه ورزش انجام دهم. امیدوارم که به کمک همه مردم عزیز و مسوولان محترم بتوانیم این کار فوق‌العاده سخت و مهم را به سرانجام برسانیم.

گفت و گو؛ علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.