پرسپولیس و استقلال از نظر ترنسفرمارکت ارزشمندترین تیم‌های فوتبال ایران هستند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

با پایان فصل نقل و انتقالات تابستانی و بسته شدن تیم‌های لیگ برتر می‌توان به بررسی عملکرد هرکدام از آنها پرداخت و یکی از مواردی که مورد توجه قرار می‌گیرد میزان هزینه تیم‌ها و ارزشگذاری بازیکنانی که در اختیار دارند است.

سایت معتبر ترنسفرمارکت که معتبرترین مرجع برای ارزشگذاری قیمت بازیکنان بر اساس فاکتورهای مختلف است نشان می‌دهد ارزشمندترین تیم حال حاضر لیگ برتر در حال حاضر پرسپولیس است که ۱۵.۵ میلیون یورو ارزشگذاری شده است.

بعد از پرسپولیس این استقلال است که با فاصله یک میلیون یورویی از رقیب سنتی خود با ۱۴.۵ میلیون یورو دومین تیم ارزشمند این فصل فوتبال ایران است و پشت سر این دو تیم همانطور که انتظار می‌رفت سپاهان اصفهان است که البته اختلاف قابل توجهی با سرخابی‌ها دارد.

طی این ارزشگذاری بازیکنان تیم سپاهان ۱۰ میلیون یورو تخمین زده شده‌اند که به نظر می‌رسید فاصله کمتری با سرخابی ها داشته باشند.

تراکتور تبریز هم که امسال با زنوزی دست به ریخت و پاش زده خودش را به رتبه چهارم رسانده و پشت سر استقلال و پرسپولیس و سپاهان با ۹ میلیون یورو ایستاده و فقط یک میلیون از سپاهان رده سومی عقب‌تر است.

بعد از آنها فولاد خوزستان تنها با ۳۰۰ هزار یورو کمتر از تراکتور جایگاه پنجم را به خودش اختصاص داده و گل گهر سیرجان با ۸.۱ در رتبه ششم این جدول است.

 عکس| گران ترین تیم لیگ برتر ایران مشخص شد/ اختلاف فاحش سپاهان با استقلال و پرسپولیس

ذوب آهن با اختلاف نسبتاً قابل توجه ۲ میلیون یورویی در جایگاه هفتم ایستاده و دو تیم صنعتی مس رفسنجان و آلومینیوم اراک با رقم مشابه ۵.۹ میلیون یورو در جایگاه های هشتم و نهم این رده بندی قرار می‌گیرند.

البته تخمین ترنسفرمارکت بر اساس فاکتورهای مختلف فنی و غیر فنی در نظر گرفته شده است و با توجه به اینکه قیمت خرید و فروش بازیکنان در ایران علنی اعلام نمی‌شود این اعداد و ارقام هم لزوما بر اساس واقعیت قرارداد آنها نیست و تنها به ارزشگذاری بازیکنان بر اساس فاکتورهای این سایت اشاره شده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.