بازیکن پیشین فوتبال استقلال معتقد است، این تیم با وجود کسب یک نتیجه خوب در هفته ششم لیگ برتر هنوز نتوانسته به هماهنگی برسد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مهدی کریمیان درباره مسابقات هفته ششم لیگ برتر و عملکرد استقلال مقابل نساجی اظهار داشت: بعد از دو هفته‌ای که استقلالی‌ها موفق به گلزنی نمی‌شدند در این بازی به نوعی عقده‌گشایی کردند و سه گل به نساجی زدند. روند بازی از ابتدا و در ادامه اخراج بازیکن نساجی روی رقم خوردن این نتیجه نقش داشت، ولی با این حال استقلال می‌توانست مخصوصاً در دقایق پایانی گل‌‌های بیشتری به ثمر برساند.

وی اشاره کرد: با وجود این پیروزی احساس می‌کنم استقلال هنوز به هماهنگی لازم نرسیده است و ضعف‌هایی دارد. در خط میانی تیم هنوز ضعف دارد و هرچه تغییرات در این پست انجام می‌شود، جواب نمی‌دهد. استقلال هنوز با کمبود یک بازی‌ساز مواجه است. منظور از بازی‌ساز این نیست که فقط پاس گل بدهد. استقلال به بازیکنی نیاز دارد که به بازی سرعت ببخشد یا سرعت بازی را کاهش دهد و بتواند نبض بازی را در دست بگیرد.

این بازیکن که سابقه بازی در تراکتور را نیز در کارنامه دارد، درباره این تیم و البته گل‌گهر ابراز داشت: تراکتور در دو هفته گذشته نشان داده روی روند خوبی افتاده است. معمولاً مربیان خارجی پنج شش هفته زمان می‌خواهند تا با شرایط فوتبال و لیگ ایران آشنا شوند. الان فکر می‌کنم بردیف به ترکیب و ساختار تیمش دست پیدا کرده است و به نوعی متوجه شده نباید از بازیکنانی که به تیمش تحمیل شده‌اند، استفاده و روی آنها حساب باز کند. هفته‌های اول لیگ برای تراکتور حکم بازی تدارکاتی را داشته و حالا این تیم به شرایط خوبی رسیده است. گل‌گهر هم تیمی است که سبک فوتبالش را دوست دارم. این تیم فوتبال تهاجمی ارائه می‌کند و سرعت فوتبالی بالایی دارد و الان هم موفق شده به رده دوم جدول برسد.

بازیکن پیشین سپاهان درباره این تیم نیز اشاره کرد: سپاهان چهار هفته است که روی نوار ناکامی قرار گرفته. فکر می‌کنم بعد از کامبکی که این تیم در هفته سوم مقابل گل‌گهر خورد و بازی 2 صفر برده را 2-2 مساوی کرد از لحاظ روانی به‌هم ریخته است. اعتقاد دارم سپاهان کامل‌ترین تیم از لحاظ تفکرات تاکتیکی است و مربی این تیم از لحاظ فنی شرایط خوبی را در بین بازیکنانش ایجاد کرده، اما سپاهان از لحاظ روانی به مشکل خورده است.

وی اشاره کرد: اگر سپاهان در بازی گل‌گهر موفق می‌شد سه امتیاز را حفظ کند، 9 امتیازی می‌شد ولی الان با گذشت سه هفته از آن بازی تازه در هفته ششم 9 امتیازی شده است. فکر می‌کنم مواریس و دستیاران خارجی این مربی نتوانستند تیم را جمع کنند و تیم را از لحاظ روحی بالا بیاورند. فکر می‌کنم یک نفر باید کنار این تیم باشد تا بتواند بازیکنان را از لحاظ روانی آماده کند. یک نفر که درون تیم باشد و بتواند کمک و رختکن را کنترل کند. همچنین یک نفر هم در بین بازیکنان نیاز است که نبض کار را دست بگیرد. مثل کاری که مهدی کیانی در تراکتور انجام داده است. این بازیکن در تراکتور بزرگی می‌کند و تیم را سر و سامان می‌دهد. تراکتور پارسال هم با حضور محمد نصرتی در کنار ساغلام در شرایط بهتری قرار گرفت. این نکته برای تیم‌هایی که مربیان خارجی دارند، خیلی مهم است، ولی در سپاهان این مسئله دیده نشده است.

کریمیان درباره شرایط فنی سپاهان یادآور شد: تیم مورایس برخلاف پیش‌بینی‌ها بسته بازی نمی‌کند، ولی ضعف در انتقال منفی دارد و به حریفان موقعیت می‌دهد. در هفته‌های اخیر اشتباهات فردی روی تیم سایه انداخته است. البته همانطور که گفتم وقتی یک بازی 2 بر صفر برده را 2-2 مساوی می‌کنید تیم دچار شوک می‌شود، مخصوصاً اینکه بعد از این بازی صدرنشینی هم از دست رفت. البته فکر می‌کنم این تعطیلات خیلی می‌تواند تیم سپاهان را از این شرایط خارج کند. سپاهان از لحاظ فوتبالی که بازی می‌کند از دیگر تیم‌ها یک سر و گردن بالاتر است. تاکتیک تیمی در سپاهان وجود دارد، ولی مقداری دفاع‌های وسط کُند هستند که در انتقال‌ها مشکل ایجاد می‌شود. فکر می‌کنم در دفاع وسط محمد دانشگر بیشتر بتواند به تیم کمک کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.