تیم خوب و دوست داشتنی علی پروین بعد از قهرمانی در آسیا، قهرمان آفریقا را هم مغلوب کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ستاره های دهه 60فوتبال ایران بعد از قهرمانی در بازی های آسیایی پکن در سال 69، یکی از بهترین نمایش های خود را که در تاریخ فوتبال ایران ماندگار شد در روز 5مهر سال 1370برابر الجزایر به نمایش گذاشتند.

نبرد ایران و الجزایر از ساعت ها قبل از سوت آغاز بازی ورزشگاه آزادی را به تسخیر 100هزار هوادار ایرانی در آورده بود. دیدار رفت قهرمانی  آسیا و افریقا که با حضور رباح ماجر با آن گل پشت پای  تاریخی اش به بایرن مونیخ در فینال جام باشگاه های اروپا در ترکیب الجزایری ها برگزار می شد.

الجزایر مهمترین تیمی بود که بعد از انقلاب به ایران میامد و در گرداب بازی کم نقص ایران گرفتار شد تا شاگردان علی پروین در شب پرشکوه نامجو مطلق و خداحافظی محمد پنجعلی از بازی های ملی،  یکی از بهترین بازی های خود را به نمایش بگذارند.

بعد از نمایش های خوب ایران در بازی های آسیایی و قهرمانی علی پروین و شاگردانش،  این بازی آخرین نمایش قابل قبول تیم ملی ایران در زمان سرمربی گری علی پروین بود.

پروین بعد از این رقابت،  بازی برگشت را با یک گل به الجزایر واگذار کرد،  در دور مقدماتی مرحله نهایی جام ملتهای آسیا در سال 1992در ژاپن حذف شد و رقابتهای انتخابی جام جهانی آمریکا در قطر را بد سپری کرد تا نبرد ایران و الجزایر در ورزشگاه آزادی،  آخرین نمایش دلپذیر شاگردانش در کسوت سرمربیگری تیم ملی باشد.

گود بای پارتی فوتبالی علی پروین(عکس)

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.