پیشکسوت فوتبال ایران و مربی‌ اسبق تیم ملی با اشاره به کیفیت شاگردان کارلوس کی‌روش از امیدواری‌اش برای موفقیت در جام‌جهانی قطر می‌گوید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 تیم ملی با دو‌ نمایش موفق در اردوی اتریش برابر سنگال و اروگوئه توانسته امیدواری برای حضوری موفق در قطر را فراهم کند.

حسین فرکی پیشکسوت و کارشناس فوتبال ایران با اشاره به شرایط اردویی و آماده‌سازی تیم ملی گفت: بازی کردن با تیم‌های مطرح دنیا می‌تواند نقاط ضعف تیم ملی را مشخص کندو به نظرم تیم ملی در این دو دیدار به خواسته هایش رسید.

وی ادامه داد: تیم ما هنوز با تفکرات کی‌روش صددرصد هماهنگ نشده اما مقابل اروگوئه و سنگال خوب بازی و دفاع کرد، هر موقع خواست به خوبی طراحی حمله انجام داد و نتایج بسیار خوبی هم گرفت.

فرکی با اشاره به حضور سرمربی انگلیس در ورزشگاه برای تماشای این دیدار گفت: کی‌روش برای بازی با سنگال خیلی دستش را رو نکرد و تیم ملی با ترکیب متفاوتی پا به میدان گذاشت. کی‌روش ارنج‌های مختلفی را در زمین می‌گذارد تا سیستم مدنظرش را  ارزیابی کند. او می‌خواهد بداند از چه بازیکنانی باید در چه مناطقی استفاده کند. هرچند بالای 95 درصد این نفرات همان بازیکنانی هستند که در دوره قبلی حضور این مربی در تیم ملی بودند

وی در خصوص شرایط تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیز گفت: تیم ملی در بازی با اروگوئه و سنگال نشان داد برابر تیم‌های اسم و رسم دار  بازی قابل قبولی را به نمایش می‌گذارد و ترسی از اسم و ستاره‌های حریفان ندارد. این همان چیزی است که فوتبال ما نیاز دارد و کی روش هم به خوبی شخصیت تیم ملی را بالا برد تا بازیکنان در جام جهانی از لحاظ ذهنی آماده باشند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.