مربی تیم فوتبال استقلال گفت که ساپینتو به کسی بی‌احترامی نکرد و این مربیان گل‌گهر بودند که با داور صحبت می‌کردند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

روی ماتا پس از برتری 2 بر یک استقلال مقابل گل‌گهر سیرجان در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال، گفت: در نیمه اول خوب ظاهر شدیم و خوب بازی کردیم و متسحق این بودیم که در این نیمه گلزنی کنیم. فرصت‌های زیادی داشتیم و با کیفیت بازی می‌کردیم و حتی می‌توانستیم یک گل دیگر هم به ثمر برسانیم.

وی ادامه داد: در نیمه دوم، می‌دانستیم گل‌گهر به گل خورده‌ واکنش نشان می‌دهد. در بین دو نیمه به بازیکنان گفتیم وقتی وارد زمین می‌شوید محکم باشید. در موقعیتی گل خوردیم که شایسته آن نبودیم. گل‌گهر تیم خوبی است اما باید بیشتر تمرکز می‌کردیم. پس از گل تساوی، چند تعویض کردیم تا ظرفیت تیم را بالا ببریم و پس از آن نیز توانستیم بازی را کنترل کنیم و چند موقعیت ایجاد کردیم که در نهایت یک پنالتی واضح گرفته شد.

ماتا عنوان کرد: سرمربی باید اینجا به جای من در نشست خبری شرکت می‌کرد. همه می‌دانند ساپینتو قبل از بازی مصاحبه‌ای درباره دستیاران سرمربی سایر تیم‌ها انجام داده بود. ما دستیارها باید به سرمربی‌ها کمک کنیم، این شغل ما است، نه اینکه تیم و نیمکت دیگر تیم‌ها را تحریک کنیم. شما ندیدید که کسی از نیمکت استقلال با نیمکت حریف صحبت کند. در بازی با نساجی و دیدار امروز می‌خواهم بپرسم که دستیار سرمربی حریفان چرا باید با سرمربی ما صحبت کنند؟ چرا احترام نمی‌گذارند؟ سرمربی ما به هیچ کسی بی‌احترامی نکرد. او عاشقانه فوتبال را دنبال می‌کند و هیجانی است. همه ما هیجانی هستیم و فوتبال را دوست داریم. این موقعیت‌ها برای داوران هم سخت است. آنها روی صحنه پنالتی درگیری (چالش) داشتند و این تصمیم سخت بود اما به سمت سرمربی ما آمد و او را اخراج کرد. از دستیار سرمربی حریف نیز خواستیم تمرکزش روی تیم خودش باشد و اینکه به همه احترام بگذارند.

مربی تیم استقلال تصریح کرد: خوشحالیم همیشه استقلال برای برد به زمین می‌رود. گل‌گهر تیم خوبی بود. ما سه امتیاز را گرفتیم و خوشحالیم.

ماتا با این سوال روبه‌رو شد که ممکن است ساپینتو با رفتارهایش با محرومیت‌های سنگین‌تری مواجه شود و حتی گفته می‌شود که او شیشه‌های رختکن گل‌گهر را شکسته است که مدیررسانه‌ای استقلال گفت: این صحنه را ندیدیم. چرا فقط به رفتارهای ساپینتو دقت کردید و درباره نیمکت حریف چیزی نمی‌گویید؟ چرا مربی گل‌گهر باید جلوی نیمکت ما بیاید و باعث تشنج شود؟

در ادامه نشست خبری به بحث و جدل بین خبرنگاران و مدیررسانه‌ای استقلال تبدیل شد. برخی خبرنگاران اعتقاد داشتند علاوه بر ساپینتو، بهزاد غلامپور مربی گلرهای استقلال نیز به حواشی دامن زد. ماتا در واکنش به این صحبت‌ها خاطرنشان کرد: من چیزی ندیدم. (در این لحظه مدیررسانه‌ای استقلال اعلام کرد با این سوالات فقط دنبال بحث‌های دیگر هستید و به نوعی به همکاران توهین می‌کنید).

مربی استقلال در پایان گفت: بهتر است با طرح این مسائل دنبال بهانه نشوید و کنفرانس را تعطیل کنید!

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.