تیم فوتبال استقلال با توقف برابر آلومینیوم اراک فرصت کم کردن فاصله امتیازات خود با سایر رقبا را از دست داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال و آلومینیوم اراک از ساعت 17 امروز (جمعه) در ادامه دیدارهای هفته دهم لیگ برتر فوتبال، در ورزشگاه آزادی مقابل هم صف‌آرایی کردند که این بازی با تساوی صفر- صفر به پایان رسید.

استقلال فرصت داشت با غلبه بر آلومینیوم که چهار مربی و هفت بازیکن پیشین استقلال را در تیم خود دارد، امتیازات خود را به عدد 21 برساند و با یک تفاضل گل اختلاف نسبت به پرسپولیس، جایگاه دوم جدول را از آن خود کند. با این حال آلومینیوم روند شکست‌ناپذیری خود ظرف پنج هفته اخیر را ادامه داد تا استقلال با 19 امتیاز، پایین‌تر از پرسپولیس و سپاهان در رده سوم جدول بایستد.

این اولین بازی استقلال پس از بازگشت علی فتح‌الله‌زاده به این باشگاه در سمت مدیرعاملی آبی‌ها به شمار می‌رفت.

ساپینتو سرمربی پرتغالی استقلال به دلیل محرومیت از روی سکوها بازی را تماشا می‌کرد.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، رافائل سیلوا، عارف غلامی، جعفر سلمانی، کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، روزبه چشمی، آرش رضاوند (65 - سعید مهری)، مهدی قایدی، محمد محبی و پیمان بابایی (60 - ارسلان مطهری).

ترکیب آلومینیوم: حسین پورحمیدی، وحید محمدزاده، امیرمحمد هوشمند، مصطفی احمدی، علیرضا نقی‌زاده (65 - امیر نوری)، والنتینو یوئل (65 - رضا جبیره)، محمود قائدرحمتی، هانسل زاپاتا (65 - اسماعیل شریفات)، محمدرضا آزادی، میلاد فخرالدینی و سیداحسان حسینی.

داور: سید وحید کاظمی.

اتفاقات مهم این مسابقه به شرح زیر است:

نیمه اول

دقیقه 24: ضربه آرش رضاوند پس از برخورد به امیرمحمد هوشمند، به آرامی در دستان سنگربان آلومینیوم قرار گرفت.

دقیقه 28: محمدرضا آزادی پس از اینکه توانست از عارف غلامی عبور کند، در محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و شوت محکمی به سمت دروازه آبی‌ها زد که این توپ با واکنش حسینی راهی کرنر شد.

دقیقه 38: ارسال مهدی مهدی‌پور با مُشت پورحمیدی از دروازه آلومینیوم دور شد.

دقیقه 42: وحید محمدزاده به دلیل اعتراض به داور، اولین اخطاری این مسابقه لقب گرفت.

دقیقه 44: ارسال کرنر استقلال از سمت چپ دروازه آلومینیوم پس از عبور از همه بازیکنان، نصیب مهدی قایدی شد که ضربه خطرناک مهاجم استقلال با اختلاف کمی از کنار دروازه آلومینیوم به بیرون رفت.

نیمه دوم

دقیقه 47: شوت پیمان بابایی از بالای دروازه آلومینیوم به بیرون رفت.

دقیقه 50: روزبه چشمی به دلیل خطا روی مصطفی احمدی کارت زرد گرفت.

دقیقه 61:  ضربه محبی به سمت دروازه آلومینیوم به دست امیرمحمد هوشمند برخورد کرد که داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه 66: ارسال از سمت راست دروازه با ضربه سر شیرجه‌ای جبیره همراه بود که توپ به شکلی خطرناک راهی اوت شد.

دقیقه 71: محبی پشت دروازه آلومینیوم صاحب فرصت خوبی برای شوتزنی شد و به توپ ضربه زد که این شوت با واکنش پورحمیدی، راهی به دروازه آلومینیوم پیدا نکرد.

دقیقه 72: قایدی پس از اینکه از چند مدافع آلومینیوم عبور کرد، توپ را به سمت دروازه شاگردان رحمتی شلیک کرد که پورحمیدی، دروازه‌بان پیشین استقلال باز هم ناجی دروازه نماینده اراک شد.

دقیقه 80: جعفر سلمانی پس از برخوردی که با مدافع آلومینیوم داشت، روی زمین افتاد که به‌خاطر تمارض با کارت زرد داور روبه‌رو شد.

دقیقه 83: مهری در فرصت مناسبی که در محوطه جریمه آلومینیوم به دست آورد، گوشه دروازه آلومینیوم را هدف گرفت که پورحمیدی با واکنش زیبای خود، دروازه خود را همچنان بسته نگه داشت.

دقیقه 85: اسماعیل شریفات به‌خاطر تأخیر در شروع بازی، از داور بازی کارت زرد گرفت. ثانیه‌ای نگذشت که کاظمی داور مسابقه به دلیل اعتراض شریفات، کارت قرمز را هم به او نشان داد تا این بازیکن تنها 20 دقیقه در زمین باشد!

دقیقه 4+90: خطای شدید ارسلان مطهری روی قائدرحمتی سبب شد مهاجم استقلال به فهرست اخطاری‌های این بازی اضافه شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.