دو تیم استقلال و نساجی برگزار کننده دیدار سوپرجام خواهند بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 دیدار سوپرجام سال فصل 01-1400 روز چهارشنبه 11 آبان از ساعت 16 در ورزشگاه شهیدباهنر کرمان بدون حضور تماشاگر با قضاوت بیژن حیدری برگزار می‌شود. استقلال به عنوان فاتح بیست‌ویکمین دوره لیگ برتر پا به این دیدار می‌گذارد و نساجی هم قهرمان دوره قبل جام حذفی است.

دوئل «سا پینتو»- «مطهری» برای فتح نخستین جام

استقلال با 37 جام قهرمانی رسمی در سطح آسیا، ایران و تهران بیشترین تعداد جام را در فوتبال ایران کسب کرده است اما سوپرجام ایران را در ویترین افتخارات خود نمی‌بیند و قهرمانی در این مسابقه می‌تواند جای خالی این جام برای این باشگاه پر کند. نساجی هم از جمله تیم‌های باسابقه فوتبال ایران به شمار می‌آید ولی تنها جامی که در سطح اول ایران موفق به کسب آن شده است جام حذفی فصل گذشته است که با حذف استقلال به آن نایل شد. نساجی با پیروزی در این مسابقه می‌تواند افتخار دیگری به این باشگاه اضافه کند.

ریکاردو سا پینتو و حمید مطهری 2 مربی هستند که برای اولین بار در این فصل به عنوان سرمربی در فوتبال ایران فعالیت می‌کنند و در همان روزهای نخست سرمربیگری می‌توانند یک جام برای هواداران تیمشان به ارمغان بیاوردند. این دو تیم در لیگ این فصل در هفته ششم با هدایت این دو سرمربی در ورزشگاه آزادی مقابل هم قرار گرفتند که استقلال در این مسابقه به برتری 3 بر یک دست یافت. استقلال در حال حاضر در لیگ دوم است و نساجی در رده ششم جای دارد.

استقلال و نساجی در ایستگاه هجدهم

استقلال و نساجی تا قبل از دهه 60 با هم دیداری نداشتند و اولین تقابل‌های دو تیم در این مقطع به عنوان دیدارهای دوستانه شکل گرفت تا اینکه اولین بار در سال 1370 در چارچوب رقابت‌های لیگ به دیدار هم رفتند. استقلال و نساجی در مجموع 17 بازی رسمی در قالب لیگ و جام حذفی داشته‌اند که استقلال در 10 مسابقه برنده از زمین خارج شده و 7 بازی هم به تساوی انجامیده که یکی از این 7 بازی در ضربات پنالتی با برتری نساجی پایان یافته است و این تیم هنوز نتوانسته در وقت قانونی بر استقلال غلبه کند. 

در 6 تقابل اخیر دو تیم در تمام رقابت‌ها 4 بازی با تساوی بدون گل به پایان رسیده و در 2 مسابقه استقلال با نتیجه 3 بر یک پیروز شده و باید دید که این بار تقابل دو تیم کم گل یا پر گل می‌شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.