مدیران باشگاه صنعت نفت آبادان برای پایان همکاری با فیروز کریمی به توافق رسیدند تا حضور این مربی در ادبیات لیگ برتر بیش از چند هفته به طول نینجامد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

این تصمیم به این دلیل از سوی اعضای هیئت مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان اتخاذ شد که فیروز کریمی سرمربی زردپوشان آبادانی چند روزی در تمرینات این تیم حاضر نشد و سرانجام تصمیم‌سازان باشگاه با تشکیل جلسه اضطراری رای به کنار گذاشتن این مربی گرفتند.

روابط عمومی باشگاه صنعت نفت آبادان در این خصوص اینطور اطلاع رسانی کرده است:« پس از نتایجی که فیروز کریمی با تیم صنعت نفت  در هفته های اخیر گرفته بود وی استعفای خود را به باشگاه اعلام کرد که هیات مدیره با این استعفا موافقت کردند.»

صنعت نفت آبادان با انتخابی عجیب که رضا پرکاس بود وارد مسابقات شد ولی مدیران این باشگاه خیلی روی تصمیمی که گرفته بودند نماندند و پرکاس پس از چهار مسابقه که با دو شکست مقابل آلومینیوم اراک و پرسپولیس همراه شد، یک تساوی مقابل فولاد خوزستان و یک پیروزی مقابل هوادار دست به کار عجیب‌تری زدند و سرمربی خود را کنار گذاشتند.

تصمیم بعدی مدیران باشگاه صنعت نفت آبادان به نوعی عجیب تر از تصمیم اول بود و آنها برای بهبود شرایط تیم سراغ فیروز کریمی رفتند ولی این مربی که در 5 مسابقه هدایت طلایی پوشان آبادانی را در اختیار داشت در گام اول و پنجم مقابل مس رفسنجان و پیکان به تساوی یک بر یک دست یافت ولی در سه مسابقه دیگر مقابل ملوان، سپاهان و مس کرمان به تساوی دست یافت.

فیروز کریمی که یکبار طی سال‌های اخیر توانسته بود صنعت نفت را از سقوط نجات دهد، در ماموریت جدید خود علی رغم وعده‌هایی که برای رسیدن تیم به رتبه های تک رقمی داده بود، نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد.

حالا بار دیگر با این تصمیم بار سنگینی روی شانه‎های مدیران باشگاه صنعت نفت آبادان قرار گرفته و آنها باید خیلی زود سرمربی جدید خودشان را برای ادامه مسابقات لیگ برتر که پس از پایان جام جهانی بار دیگر از سر گرفته می شود انتخاب کنند.

فیروز کریمی

باشگاه صنعت نفت آبادان در بخش پایانی خبری که برای جدایی فیروز کریمی تنظیم کرده به انتخاب مربی جدید نیز پرداخته و احتمال انتخاب گزینه خارجی را هم رد نکرده است:« باشگاه در حال بررسی گزینه های داخلی و خارجی است که طی روزهای آتی سرمربی جدید معرفی می شود.»

باشگاه صنعت نفت آبادان با مرحوم نادر دست نشان توانست در لیگ شانزدهم بار دیگر به بالاترین سطح فوتبال ایران برسد و حالا برخلاف گذشته توانسته هفت فصل پیاپی در لیگ برتر دوام بیاورد. آنها طی این سال ها باید دو مربی خارجی خود یعنی پائولو سرجیو و اسکوچیچ نتایج قابل توجهی هم کسب کرده اند و حالا باید دید پس از تجربه خوشی که با منصوریان در لیگ بیست و یکم داشتند درنهایت سرمربی بعدی این تیم ایرانی خواهد بود یا خارجی.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.