هافبک تیم ملی فوتبال ایران کارلوس کی روش را یک سرمربی بسیار تاکتیکی می‌داند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 سامان قدوس، هافبک 29 ساله تیم برنتفورد انگلیس یکی از نفرات منتخب کارلوس کی روش برای جام جهانی قطر 2022 است. قدوس در دوحه به تیم ملی ملحق شده و در فاصله 4 روز تا جام جهانی قطر امیدوار است یوزهای ایرانی به نتیجه موفقیت آمیزی دست پیدا کنند.

قدوس با نشریه انگلیسی  theathletic  گفتگو کرده که از احتمال حذف ایران به دلیل مسائل غیرفوتبالی از جام جهانی تا تاکتیک‌های کارلوس کی روش در تمرینات را تشریح کرده است.

هافبک تیم برنتفورد درمورد شایعات مختلف رسانه‌های خارجی برای حذف ایران از جام جهانی قطر عنوان کرد:

نمی‌دانم اخراج ما تصمیم درستی است یا خیر. نمی‌دانم که آیا این حرکت درستی است یا خیر و آیا چیزی به خاطر آن تغییر خواهد کرد. بهتر است مشکل واقعی را تغییر دهیم، نه اینکه تیم ملی فوتبال را از جام جهانی دور نگه داریم.

قدوس در سال 2017 تیم ملی فوتبال ایران را به تیم ملی فوتبال سوئد ترجیح داد. او درباره این تصمیم اینچنین توضیح داد:

هرگز به آن فکر نکرده بودم و نگفتم چرا که نه؟ (کی‌روش) گفت که من را به یک اردو دعوت می‌کند و می‌توانم با تیم تمرین کنم، اما او به من بازی نمی‌دهد زیرا نمی‌خواهد به من فشار بیاورد. سپس برای اردوی بعدی، می توانستم انتخاب کنم که کدام برای کدام کشور بازی کنم. شگفت انگیز بود. من واقعا از روشی که او این کار را انجام داد قدردانی کردم و پس از اینکه به آن اردو رفتم، سوئد از من خواست بازی کنم. خیلی برای این کار دیر به نظر می‌رسید. من این رویکرد را دوست نداشتم، بنابراین تصمیم گرفتم برای ایران بازی کنم.

نسل فعلی تیم ملی فوتبال ایران با نسل طلایی 1998 مقایسه می‌شود. قدوس معتقد است نسل فعلی تیم ملی پتانسیل بالاتری دارد:

فکر می‌کنم این بهترین ترکیبی است که فوتبال ایران تا به حال داشته است. مهدی طارمی در پورتو خوب کار می‌کند و سردار آزمون در بایرلورکوزن هم همینطور است. ما چند بازیکن خیلی خوب داریم. شاید قبلا در ایران علی دایی، علی کریمی، بازیکنان استثنایی بودند، اما مثل الان تعداد آن‌ها زیاد نبود. اکنون به نظر می‌رسد که تعداد ما بیشتر است و این بیشتر شبیه یک روحیه تیمی است که همراه خود داریم. همه بازیکنان واقعاً یکدیگر را دوست دارند و واقعاً در کنار هم هستند. حتی اگر روی کاغذ تیم خوبی نباشیم، با این اتحاد ما می‌توانیم از آن عبور کنیم. البته ما مقابل انگلیس ضعیف هستیم. این چیزی نیست که قابل پنهان کردن باشد. ترجیح می‌دهم در یک موقعیت ضعیف بجنگم و از آنجا به چیزی برسم.

کی روش بیشتر به خاطر دستیاری سر الکس فرگوسن در منچستریونایتد در دو دوره شناخته می‌شود. او فصل 2003-2004 را با هدایت رئال مادرید گذراند و هدایت پرتغال، کلمبیا و مصر را برعهده داشت. این سرمربی 69 ساله به این شهرت دارد که تیم‌های دفاعی می‌سازد و شکستن سد آن‌ها دشوار است:

او بسیار تاکتیکی است و پیامی که می فرستد بسیار واضح و آسان است. همه کار خود را می دانند. اگر توپ اینجاست، باید این کار را انجام دهید. او برای شما فیلم های خارج از تیم ملی را نیز ارسال می کند. تمرین بسیار سخت است. به طور معمول، یک روز قبل (یک بازی) در برنتفورد یا هر جای دیگر، تمرین تاکتیکی است و شما آن را راحت دنبال می کنید تا به خود آسیب نزنید. اما در تیم ملی ایران، انگار هر تمرین یک بازی است. همه می‌خواهند نشان دهند که می خواهند واقعا بازی کنند. ضربات زیادی وجود دارد و فوتبال کاملا تهاجمی است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.