شهرداری تهران در اقدامی عجیب شماره های ۸ و ۱۰ تیم ملی را سانسور کرده و به جای این دو شماره، شماره های ۵ و ۶ را تکرار کرده است!

علی مسعودی؛ قبل از جام‌ جهانی قطر، شهرداری تهران در پویشی به اسم "هوادار ایران" به منظور همدلی و همبستگی ملی و حمایت از تیم ملی فوتبال مراسمی را برگزار کرد و در ادامه بنرهای تبلیغاتی متعددی را در سطح شهر به تصویر کشید. این کار به امید اینکه موجب همدلی و همبستگی تیم ملی شده و از طرفی فضا اندکی به سمت جام جهانی تغییر کند.

با این برنامه ریزی و همبستگی که شهرداری به دنبال آن بود، انتظار نمی رفت این همه آماتور گونه باشد و همین بنرها تبدیل به دغدغه جدید شوند. بنرهایی که در اقدمی عجیب در اکثرشان خبری از شماره های ۸ و ۱۰ نیست و همه می دانند این دو شماره در گذشته متعلق به دو اسطوره فوتبال ایران ( علی دایی و علی کریمی ) بوده و سالها با همین شماره ها برای ایران افتخار آفرینی کرده اند و مدتی است که بازنشسته شده اند.

حال اینکه چرا در بیلبوردهای شهرداری تهران خبری از این دو شماره نیست و به جای شماره های ۸ و ۱۰ شماره های ۵ و ۶ دو بار تکرار شده اند نشان از خلاقیت هوشمندانه، ولی آماتور گونه! کسانی را دارد که در این کار بسیار ناشیانه عمل کرده اند. ناشیانه از این جهت که در همین جام جهانی قرار است با این دو شماره؛ کریم انصاری فرد ( با شماره ۱۰) و مرتضی پور علی گنجی ( با شماره ۸) به میدان بروند. قرار نیست شماره ای در جام جهانی حذف شود و بدون بازیکن بماند. البته این نکته را هم نباید فراموش کرد؛ شماره های تیم ملی به شخص خاصی متعلق نیست و هر دوره و هر سال یک نفر آن را بر تن می کند و اینکه در گذشته چه کسی آن را می پوشید و الان کجاست، نباید به آن ربط داد و این شماره ها از ذهن مردم پاک کرد.

حال بماند که در این دوره از جام جهانی یک کار آماتور گونه دیگری از سوی مسئولان تبلیغات جام جهانی چه در سطح شهرها و چه صدا و سیما صورت گرفته که به جای تصویر بازیکنان، شماره های آنها بر روی هواداران نقش بسته و خبری از چهره اصلی بازیکنان جام جهانی نیست! با این حال، این اتفاق بسیار ناشیانه از سوی ستاد تبلیغاتی شهرداری و دیگران باعث می شود که یک سؤال پیش بیاید و بپرسیم؛ آیا بهتر نبود به جای این همه هزینه کردن برای همدلی بوجود آوردن، حداقل کمی فکر می کردید تا این سوتی بزرگ ندهید و حداقل شماره دو چهره محبوب هواداران را حذف نکنید تا سوژه دست رسانه ها و مردم ندهید؟! سوژه ای که شاید با کمی فکر کردن می شد مدیریت بهتری کرد و اتحاد بیشتر درست کرد، نه باعث خنده عموم شد! شاید دوستان تبلیغاتی هنوز هم‌ نمی دانند در شراط فعلی جامعه، نیاز به همدل کردن مردم و هواداران فوتبال است تا فاصله انداختن بین آنها به خاطر دو شماره ای که متعلق به تیم ملی است، نه شخص خاص!

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.