مارکار رفت تا جام جهانی بعدی؟

آخرین فرد اضافه شده به نیمکت تیم ملی در جام جهانی مارکار آقاجانیان بود که کی‌روش برای بازی با امریکا روی او حساب می‌کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 اینکه در فاصله چند هفته تا آغاز تورنمنت بزرگ و مهمی مثل جام جهانی سرمربی یک تیم عوض شود از اتفاقات نادر در فوتبال است اما فارغ از تعویض سرمربی برای ایران، موضوع دستیار ایرانی کارلوس کی‌روش تا چند روز مانده به آغاز جام جهانی مورد بحث بود.

در شرایطی که کی‌روش بارها اعلام کرده بود که مایل به همکاری با جواد نکونام، سرمربی فولاد در تیم ملی فوتبال ایران است اما در نهایت این اتفاق رخ نداد تا این سرمربی پرتغالی سراغ دستیار سابق خود برود. مارکار آقاجانیان که در جام‌های جهانی برزیل و روسیه نیز ایران را همراهی کرده بود و کنار کارلوس کی‌روش حضور داشت با بازگشت این سرمربی مسافر جام جهانی قطر نیز شد.  

کی‌روش ادعا می‌کرد که مارکار تیم ملی آمریکا را برای او به صورت کامل آنالیز کرده و این مربی شناخت زیاد و بسیار خوبی از تیم گرگ برهالتر دارد که می‌تواند به او در بازی حساس سوم مقابل این تیم کمک بدهد.

با این حال استراتژی‌های کی‌روش و مارکار آقاجانیان برای بازی با امریکا جواب نداد و آنها با نفوذ و ارسال از کناره‌ها و رساندن توپ به کریستین پولیشیچ مقابل ایران پیروز شدند و جشن صعود گرفتند.

آقاجانیان یکی از نفراتی است که می‌تواند حرف‌های جالب و شنیدنی در مورد این دوره از جام جهانی، حضورش به عنوان آخرین دستیار کی‌روش و به خصوص بازی با امریکا و بی شباهت‌ بودن ایران به بازی ولز داشته باشد. باید دید آیا مارکار سکوت خود را خواهد شکست یا خیر.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.