مربی ایرانی الاصل شاغل در فوتبال ایران گفت: هر دو تیم به خصوص استقلال نشان دادند که چیزی از بازی های جام جهانی یاد نگرفتند و همان سبک و شیوه بازی خود که خیلی قدیمی و از کار افتاده است را ادامه می دهند.

شایان جهانگیری در گفت و گو با خبرنگار فرتاک ورزشی درباره دربی پایتخت اظهار داشت: دیدار مورد انتظار استقلال ریکاردو ساپینتو و پرسپولیس یحیی گل محمدی زیاد امیدوار کننده نبود زیرا هر دو تیم با همان روش همیشگی به میدان رفتند و این دیدار یکبار دیگر به هوادارن ایرانی نشان داد که لیگ ما چه قدر از دنیا و حتی آسیا عقب تر است .از سوت آغاز، هر دو تیم پرسینگ بالایی داشتند و به سرعت در حال انتقال توپ بودند تا بتوانند بازی را به دست آورند.

 وی ادامه داد: ویژگی تاکتیکی استقلال در حمله، نداشتن مالکیت هوشمند و تکیه بر ضربه زدن به توپ و فرستادنش به یک سوم پایانی بود و آنجا بازیکنان این تیم در تلاش برای کسب توپ اول و ضربه زدن به توپ و سپس انتقال سریع آن به سمت دروازه بودند. از سوی دیگر، پرسپولیس رویکرد صبورانه‌تری را ترجیح داد و به دنبال شکستن خط دفاعی استقلال با یافتن هافبک‌ها و وینگرهای خود در کانال‌های کناری بود تا توپ را از جناحین بالا بیاورد و سانترها را به درون محوطه جریمه ارسال کند.

استقلال- پرسپولیس- دربی99

جهانگیری تاکید کرد: در نیمه دوم، استقلال با نتیجه 2-1 پیش افتاد، اما به جای ادامه دادن به جلو، ترجیح داد خیلی زود در یک لاک دفاعی عقب بنشیند و به پرسپولیس اجازه دهد که توپ و میدان را حفظ کند.  پرسپولیس هم با حملات پشت سرهم پاسخ داد و در نهایت با خطای پرهزینه حسین حسینی، دروازه بان استقلال و یک ضربه کرنر گل دوم را به ثمر رساند تا بازی به تساوی 2-2 برسد. در پایان، هر دو تیم به خصوص استقلال نشان دادند که چیزی از بازی های جام جهانی یاد نگرفتند و همان سبک و شیوه بازی خود که خیلی قدیمی و از کار افتاده است را ادامه میدهند. حالا هم سوال اینجاست که آیا مربیان و بازیکنان لیگ هیچوقت رو به فوتبال مدرن خواهند اورد یا بازهم با روش های ٥٠ سال پیش بازی خواهند کرد؟

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.