کوین یامگا برای هشتمین بار از روی نقطه پنالتی برای استقلال گلزنی کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال در دیدار هفته سیزدهم مقابل صنعت نفت آبادان با تک گل کوین یامگا از روی نقطه پنالتی به پیروزی رسید. یامگا تاکنون ۹ بار برای استقلال در لیگ برتر پنالتی زده که ۸ پنالتی تبدیل به گل شده او با این آمار پس از امید ابراهیمی و محمد نوازی، رکورددار بیشترین گل زده برای استقلال زده از روی نقطه پنالتی در تاریخ لیگ برتر است.

یامگا گلزن برتر ۲ فصل اخیر

کوین یامگا دوره قبل لیگ برتر به جمع آبی‌پوشان اضافه شد و از همان ابتدا با توجه به سابقه‌ای که داشت قابل پیش‌بینی بود که استقلال مهره باکیفیتی را جذب کرده است. یامگا فصل پیش با ۱۰ گل بهترین گلزن قهرمان لیگ بود و پس از گادوین منشا در رده دوم جدول بهترین گلزنان لیگ قرار گرفت.

یامگا در این دوره ۴ گل زده و این در حالی است که منشا همچنان در گلزنی ناکام بوده است که این بدین معناست که از زمان حضور یامگا در فوتبال ایران هیچ بازیکنی بیشتر از این گلزن فرانسوی دروازه حریفان را باز نکرده است. منشا آقای گلی فصل پیش را با کمک گل‌های که از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند کسب کرد و ۷ گل با پنالتی زد. یامگا با گل کردن هشتمین پنالتی خود، بهترین پنالتی‌زن ۲ فصل اخیر لیگ لقب گرفت. یامگا با ۱۴ گل پس از شیخ دیاباته دومین گلزن برتر خارجی استقلال در لیگ برتر محسوب می‌شود.

یامگا مرد دقایق پایانی

یامگا علاوه بر گل کردن ضربات پنالتی، مهارت خاصی در گلزنی در دقایق پایانی دارد و از ۱۴ گل این بازیکن ۴ گل از جمله گل دیدار برابر صنعت نفت پس از دقیقه ۸۵ به ثمر رسیده است. گل کردن پنالتی در دقایق پایانی اعتماد به نفس ویژه‌ای می‌طلبد که یامگا از آن برخوردار است. این بازیکن ۳ گل از ۴ گل خود در دقایق پایانی را از روی نقطه پنالتی زده است. رکورددار بیشترین گل زده از روی نقطه پنالتی در ۵ دقیقه پایانی، غلامرضا عنایتی است که ۵ بار در این دقایق پنالتی را تبدیل به گل کرده و یامگا فاصله زیادی به رسیدن به رکورد بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر ندارد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.