تیم فوتبال پرسپولیس در نیمه نخست توانست برابر نساجی به بردی قاطع دست یابد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۶ پنجشنبه در هفته پانزدهم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی با قضاوت علی صفایی به مصاف نساجی رفت که نیمه نخست این دیدار با برتری ۳ بر یک به پایان رسید.

دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که سرخپوشان برای قطعی کردن قهرمانی نیم فصل باید سه امتیاز این دیدار را می‌گرفتند از طرفی حمید مطهری و تیمش هم انگیزه زیادی برای رویارویی با پرسپولیس داشتند.

حمید مطهری در چند سال اخیر مربی پرسپولیس بود، علیرضا ابراهیمی، محمد شریفی و علی شجاعی بازیکنانی بودند که ابتدای فصل از پرسپولیس به نساجی رفتند و حضور علیرضا حقیقی درون دروازه پرسپولیس به جذابیت‌های این دیدار افزود.

بازی در شرایطی با تاخیر پنج دقیقه‌ای آغاز شد که هوای سرد تهران این بازی را تحت تاثیر قرار داده بود. در دقیقه پنج روی پاس در عرض وحید امیری توپ به دست علیرضا ابراهیمی برخورد کرد که داور نقطه پنالتی را نشان داد.

در این صحنه گئورگی گولسیانی که پس از رفتن لوکادیا پنالتی‌زن اول سرخپوشان شده پشت توپ ایستاد و توپ را به سمت راست دروازه نساجی شلیک کرد و با وجود برخورد توپ با دستان علیرضا حقیقی، دروازه نساجی باز شد تا نخستین گل بازی اینگونه رقم بخورد.

در دقیقه ۹ نساجی پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ضربه زیبای ایوب کلانتری پس از برخورد با دیوار دفاعی وارد دروازه پرسپولیس شد تا بازی به تساوی کشیده شود.

در دقیقه ۱۰ هم شلیک بازیکن نساجی در شرایطی که در آستانه وارد به دروازه پرسپولیس بود، اسماعیلی‌فر توپ را به کرنر فرستاد تا بازی همچنان مساوی شود.

در دقیقه ۱۶ ارسال خطرناک سعید صادقی را علیرضا حقیقی جمع کرد تا مانع گلزنی سرخپوشان شود.

در دقیقه ۱۸ پاس پشت مدافعان ترابی را حقیقی دفع کرد.

در دقیقه ۲۰ روی پاس اشتباه علیرضا حقیقی و توپ ربایی محمد عمری، گل دوم پرسپولیس با ضربه این بازیکن جوان به ثمر رسید تا بار دیگر سرخپوشان پیش بیافتند.

در دقیقه ۲۴ این‌بار نوبت نساجی بود که با اشتباه علیرضا بیرانوند، دروازه پرسپولیس را تهدید کرد اما بیرانوند با سرتوپی زیبا مانع فروپاشی دروازه تیمش شد.

در دقیقه ۲۶ ضربه پای چپ زیبای وحید امیری کاپیتان امروز پرسپولیس با اختلاف اندک از کنار دروازه حقیقی به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۸ سرخپوشان روی یک حرکت ترکیبی زیبا صاحب موقعیت شدند که علیرضا حقیقی با عکس‌العملی دیدنی ضربه ترابی را مهار کرد. یک دقیقه بعد شوت پورعلی‌گنجی از کنار دروازه نساجی به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۱ پرسپولیس می‌توانست برای سومین بار دروازه نساجی را باز کند اما بار دیگر حقیقی مانع گلزنی علی نعمتی شد.

سرلک در ۳۲ از داور اخطار گرفت. در ادامه ضربه ابراهیمی را بیرانوند مهار کرد. او بلافاصله توپ را با ارسالی بلند به سعید صادقی رساند و او هم با پاس سرضرب عمری را در موقعیت تک به تک قرار داد تا او پس از دریبل حقیقی گل دوم خودش و سوم پرسپولیس را به ثمر برساند.

یک دقیقه بعد پرسپولیسی‌ها نزدیک محوطه جریمه نساجی صاحب ضربه ایستگاهی شدند که ضربه ترابی پس از برخورد با دیوار دفاعی راهی کرنر شد.

در دقیقه ۳۸ ترابی با یک توپ‌ربایی و ضربه‌ای فنی دروازه حقیقی را تهدید کرد. سعید صادقی نیز در دقیقه ۳۹ مصدوم شد و جای خود را به وحدت هنانوف داد.

این جدال در نیمه نخست با نتیجه سه بر یک خاتمه یافت.

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، دانیال اسماعیلی فر، سینا اسدبیگی، میلاد سرلک، سعید صادقی(۳۸وحدت هنانوف)، مهدی ترابی، وحید امیری و محمد عمری

 

ترکیب نساجی:

علیرضا حقیقی، اکبر صادقی، ایوب کلانتری، حامد شیری، صابر حردانی، علیرضا ابراهیمی، احمد موسوی، رضا جعفری، علی شجاعی، محمد شریفی و کریم اسلامی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.