ایمان به یک استراتژی به پرسپولیس کمک کرد تا جشنواره گل خود را در آخرین هفته دور رفت رقابت های لیگ برتر رقم بزند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی ۵ بر ۱ برابر نساجی در هفته پانزدهم لیگ برتر، به قهرمانی نیم فصل این مسابقات رسید تا خط و نشان محکمی برای تصاحب جام در پایان لیگ بکشد.

سرخپوشان پایتخت در حالی مقابل نساجی جشنواره گل راه انداختند که اصرار یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس روی استراتژی فنی‌اش تا چند هفته قبل منتقدان زیادی را به همراه داشت اما حالا آنها چاره‌ای جز تحسین تفکرات سرمربی پرسپولیس ندارند.

جدایی یورگن لوکادیا با مصدومیت شیخ دیاباته همراه شد تا یحیی گل محمدی تصمیم به اعلام لیست بازیکنان اصلی اش در چهار بازی اخیر بدون حضور مهاجم تخصصی بگیرد؛ دیدگاهی که در بازی با استقلال تهران با گلزنی گئورگی گولسیانی مدافع سرخپوشان همراه بود تا این تیم به تک امتیاز بازی سنتی فوتبال پایتخت برسد.

سپس مقابل پیکان تاکتیک‌های گلزنی سرمربی پرسپولیس نافرجام ماند تا انتقادات از بازی ندادن به مهاجمان داخلی نظیر مهدی عبدی و حامد پاکدل شروع شود. گرچه دو مهاجم داخلی پرسپولیس فرصت ایستادن در ترکیب را به عنوان بازیکن ذخیره پیدا می‌کردند اما آنها هم نتوانستند کاری کنند تا ایده یحیی برای بازی بدون مهاجم همچنان اجرا شود.

پرسپولیس با نقشه گل‌محمدی به ۲۰ رسید/ پدیده‌سازی برای خط حمله

دیدگاهی که مقابل گل گهر سیرجان به سه امتیاز مهم با گلزنی محمد عمری و سینا اسدبیگی ختم شد. روند موفقیت پرسپولیس با هافبک‌های پر تعداد و بدون مهاجم تخصصی در بازی با نساجی شکوفا شد و این تیم در تقابل با شاگردان حمید مطهری به برد ۵ بر ۱ رسید.

پرسپولیس نه تنها میانگین گلزنی خود را در یک بازی، ناگهان ۲۵ درصد افزایش داد بلکه ۲۰ گل در ۱۵ بازی دور رفت خود به ثمر رساند.

اعتقاد راسخ گل محمدی به ترکیب متفاوت تیمش در چهار بازی اخیر نه تنها پرسپولیس را در صدر جدول نگه داشت بلکه پدیده‌هایی همچون محمد عمری توانستند خودنمایی کنند و سینا اسدبیگی نیز با آزادی عمل بیشتری در میانه میدان پرسپولیس به این تیم کمک کند.

حالا دیگر کمتر مخالف سرمربیگری یحیی گل محمدی می‌تواند از دیدگاه‌های فنی‌اش که تا یک ماه پیش غیر ممکن به نظر می‌رسید ایراد بگیرد و چاره‌ای جز لذت از فوتبال مورد علاقه هواداران پرسپولیس ندارد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.