پنجاه پنجاه بودن پنالتی‌ها را از سر بیرون کنید

کوین یامگا بعد از گلزنی دوباره از روی نقطه پنالتی نشان داد شانه‌های تنومندش تاب تحمل هر فشاری را در طول بازی دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، بازیکنان استقلال بعد از شنیدن انتقادات گاه کارشناسی‌شده و بعضا مغرضانه، با نهایت توان خود پا به میدان آزادی گذاشتند تا انتقام شکست در بنیان دیزل را از شاگردان خمس بگیرند.

هرچند رویاهای استقلال برای صعود به مرحله بعدی جام حذفی با شکست در برابر تراکتور رو به پرپر شدن بود، در نهایت باز هم جادوی کوین یامگا در ضربات پنالتی به داد استقلال رسید تا متخصص فرانسوی بار دیگر استقلال را سربلند کند.

یامگا که در فصل گذشته و دیدار حیاتی مقابل گل‌گهر هم با گل کردن دو پنالتی مقابل محسن فروزان نشان داده بود کم‌ترین استرسی بابت زدن ضربات پنالتی ندارد، امروز هم با وجود سخت‌کوشی اخباری، با همان تبحر همیشگی دروازه گلر بلندقامت تراکتور را باز کرد.

شاید اوج کار یامگا در این بازی زدن پنالتی چهارم (بعد از دو بار تکرار پنالتی) بود که با آرامشی خاص، با همان سبک همیشگی و بدون تغییر در ریتم گام‌هایش قبل از ضربه، کار خود را کرد و با یک ضربه زمینی دور از دستان پرتوان گجت تی‌تی‌ها، گل پیروزی‌بخش تیمش را به ثمر رساند.

این چهره کوین یامگا بعد از به ثمر رساندن گل اول تیمش است. جایی که او با گلزنی از روی نقطه پنالتی به جای خوشحالی، به تهییج تیمش برای گل بعدی پرداخت.

استقلال در طول تاریخ خود در لیگ برتر، پنالتی‌زنان زیادی به خود دیده و بی‌راه نیست اگر بگوییم آبی‌ها بعد از محمد نوازی دیگر پنالتی‌زن کاملا مطمئنی به خود ندیدند، تا اینکه جی لوید ساموئل فقید دو-سه سالی برای آبی‌ها با پای غیرتخصصی پنالتی می‌زد.

بعد از جدایی ساموئل، دیگر آبی‌ها در دوره‌های بعدی پنالتی‌زن مطمئنی نداشتند تا اینکه شیخ دیاباته با مهارت کم‌نظیرش از راه رسید، اما شیخ هم در دیدار استقلال مقابل حریف آسیایی خود در لیگ قهرمانان پنالتی خراب کرد.

اما با حضور کوین یامگا و بعد از خراب شدن پنالتی وریا مقابل هوادار در اولین بازی فصل گذشته، کوین آرتور یامگا، مرد نخست ضربات پنالتی استقلال شد تا با نشان دادن کلاسی متفاوت در فوتبال ایران، آقایی بی‌چون و چرای خود در این عرصه را به رخ بکشد.

cxoispxi

یامگا در این مدت در هر دقیقه‌ای از بازی که پشت ضربه پنالتی قرار گرفته فقط گل زده و گل زده و گل زده. از بازی برابر مس رفسنجان تا دبل مقابل فروزان در فصل گذشته و پنالتی دقیقه 95 در سیرجان مقابل همین گلر.

در این بین، یامگا اسیر حربه‌های رایج حریفان مانند اتلاف وقت قبل از زدن ضربه و معطل کردن پنالتی‌زن هم نشده و تمام گلرهایی را که مقابلشان قرار گرفته مجبور به خروج توپ از داخل دروازه کرده است.

یامگا اما بعد از گل دوم حسابی برای خوشحالی فرصت داشت. پس انتخابش ساپینتویی بود که امسال برای او در هر پستی که خواسته بازی کرده و گل کاشته و گل زده است.

وینگر فرانسوی آبی‌ها تمام فرضیات مبنی بر 50-50 بودن ضربات پنالتی را از بین برده و نشان داده اگر یک طرف ضربه پنالتی باشد، دروازه‌بان چاره‌ای جز تماشای رسیدن توپ به تور دروازه‌اش ندارد. مزیتی که در فوتبال ایران نه کم‌نظیر، که قطعا بی‌نظیر است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.