تیم‌ پرسپولیس در چارجوب رقابت‌های لیگ برتر امروز از ساعت ۱۶.۳۰ در ورزشگاه آزادی میزبان و ذوب‌آهن اصفهان است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در ادامه رقابت‌های لیگ برتر امروز جمعه ۳ بازی از هفته شانزدهم برگزار می‌شود که در مهم‌ترین آنها پرسپولیس میزبان ذوب‌آهن خواهد بود.

بازی رفت ۲ تیم در فولادشهر با دفاع همه‌جانبه ذوبی‌ها بدون گل مساوی تمام شد. اما در آن زمان نه لوکادیا به پرسپولیس پیوسته بود و نه محمد عمری هنوز خودش را به‌عنوان یک پدیده جدید معرفی کرده بود. تیم یحیی در مقطعی از فصل با گل‌های لوکادیا پیش رفت و بعد از رفتن این مهاجم نیز درخشش عمری در خط حمله قرمزها آغاز شد. اتفاقا محمد عمری در بازی رفت مقابل ذوب‌آهن ۱۰ دقیقه به میدان رفت و در همان ۱۰ دقیقه شوت زیبایی به تیر دروازه حریف کوبید که شاید اگر گل می‌شد، کشف این پدیده ۱۳ هفته زودتر انجام می‌شد! مهدی تارتار سال گذشته هم در اصفهان از پرسپولیس امتیاز گرفت اما در تهران با ۲ گل مغلوب قرمزها شد.

اگر امروز یحیی بتواند از سد این حریف چغر بگذرد و ۳۵ امتیازی شود، فاصله خود را با سپاهان تعقیب‌کننده اصلی‌اش در لیگ برتر بیشتر خواهد کرد. تیم سپاهان روز گذشته در اصفهان با نتیجه ۲-۱ از سد استقلال گذشت و با ۳۰ امتیاز پشت سر قرمزهای ۳۲ امتیازی ایستاد.

در طرف دیگر ذوبی‌ها با هدایت تارتار با ۱۸ امتیاز در میانه جدول رده‌بندی دهمین تیم هستند و مثل همیشه این سرمربی پرسپولیسی انگیزه‌های فراوانی برای تقابل با قرمزها خواهد داشت. 

تنها غایب بزرگ این بازی مهدی ترابی ستاره پرسپولیس است که باتوجه به محرومیت در این دیدار حضور نخواهد داشت.

اما  کادر فنی سرخ‌پوشان پایتخت برای این دیدار خانگی به احتمال فراوان از ترکیب زیر استفاده خواهد کرد:

علیرضا بیرانوند مرد شماره یک پرسپولیس و بدون جانشین سرخ‌ها انتخاب اصلی یحیی گل‌محمدی در درون دروازه سرخ‌هاست و احمد گوهری روی نیمکت قرار خواهد گرفت.

گئورگی گولسیانی و مرتضی پورعلیگنجی مدافعان میانی مورد اعتماد گل‌محمدی در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند و علی نعمتی و دانیال اسماعیلی‌فر به ترتیب در دفاع چپ و دفاع راست سرخ‌ها به میدان می‌روند.

گل‌محمدی برای خط هافبک از سینا اسدبیگی، میلاد سرلک در میانه میدان و سعید صادقی به عنوان وینگر راست و وحید امیری در پست وینگر چپ استفاده خواهد کرد.

در خط حمله امید عالیشاه به عنوان مهاجم سایه در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد و محمد عمری نقش مهاجم هدف را بازی خواهد کرد.

ترکیب احتمالی پرسپولیس

بیرانوند، گولسیانی، پورعلیگنجی، نعمتی، اسماعیلی‌فر، اسدبیگی، سرلک، صادقی، امیری، عالیشاه و عمری. 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.