بازگشت ستارگانی مثل «دشیخ یاباته» و «عیسی آل‌کثیر» از مصدومیت باعث ایجاد دردسری شیرین برای «یحیی گل‌محمدی» شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

هر چقدر یحیی گل‌محمدی در هفته‌های اخیر و در غیاب بازیکنانی مثل یورگن لوکادیا و شیخ دیاباته و البته مهدی ترابی و سعید صادقی به دنبال تغییر آرایش تیمش بود و توانست چهره یک تیم برنده را حفظ کند، حالا به نظر می‌رسد که سرمربی پرسپولیس در هفته‌های پیش‌رو با یک چالش جدید و البته دردسری شیرین مواجه خواهد شد. چالشی که در آن سرمربی پرسپولیس باید به دنبال نیمکت‌نشین کردن ستاره‌های تیمش باشد، چون باتوجه به ترافیک به‌وجود آمده در پست‌های مختلف، گل‌محمدی راهی جز انجام این کار ندارد!

«نعمتی»، اولین قربانی بازگشت ستاره‌ها

وحید امیری نقش آچارفرانسه را در پرسپولیس دارد و یحیی گل‌محمدی در هر پستی که بازیکن نداشته باشد، تلاش می‌کند از امیری برای پوشش آن پست استفاده کند و ستاره باتجربه پرسپولیس هم نشان داده در پست‌های مختلف توانایی این را دارد که بتواند کیفیت بالای خود را حفظ کند. باتوجه به اضافه شدن عناصر تهاجمی، به نظر می‌رسد ماموریت امیری در خط حمله به پایان رسیده و او باید به سمت چپ خط دفاعی تیمش بازگردد و در نقش مدافع چپ در ادامه فصل کار خود را دنبال کند.

امیری در شرایطی باید به دفاع چپ پرسپولیس بازگردد که علی نعمتی در هفته‌های اخیر عملکرد نسبتاً خوبی را در پست دفاع چپ داشت اما حالا به‌نظر می‌رسد، دوره حضور نعمتی فعلاً در پست دفاع چپ به پایان رسیده و او به نیمکت منتقل خواهد شد و باید چشم‌انتظار هفته‌های آینده و مصدومیت‌ها و البته محرومیت‌های احتمالی برای بازگشت به ترکیب تیمش باشد.

«اسدبیگی» در راه نیمکت

سینا اسدبیگی هافبک جوان سرخ‌پوشان پایتخت به نظر می‌رسد دیگر بازیکنی است که احتمالاً در سیستم تهاجمی یحیی گل‌محمدی قربانی خواهد شد و باید به نیمکت برود. اگر گل‌محمدی بخواهد از آرایش 2-3-1-4 استفاده کند و از 2 مهاجم تخصصی به صورت همزمان در ترکیب تیمش بهره ببرد، راهی جز نیمکت‌نشین یک هافبک دفاعی ندارد و به نظر می‌رسد از میان سینا اسدبیگی و میلاد سرلک، انتخاب یحیی گل‌محمدی هافبک جوان تیمش خواهد بود و به نظر می‌رسد بعد از چند نمایش درخشان، حالا باید اسدبیگی را روی نیمکت پرسپولیس ببینیم.

اسدبیگی البته می‌تواند امیدوار به آن باشد که در جریان بازی احتمالاً یکی از سهمیه‌های تعویض یحیی گل‌محمدی را به خود اختصاص دهد. او آنقدر در هفته‌های اخیر خوب بوده که بتواند در نقش یک یار جایگزین به ترکیب پرسپولیس اضافه شود و بدرخشد. البته که روی نیمکت به جز سینا اسدبیگی، کمال کامیابی‌نیا هم در دسترس یحیی گل‌محمدی خواهد بود.

انتخاب سخت بین «عالیشاه» و «عمری»

مهدی ترابی و سعید صادقی به نظر می‌رسد جایگاه ثابتی در نقش وینگر راست و چپ پرسپولیس دارند و اگر مصدومیت و یا  محرومیتی پیش نیاید، آن‌ها را باید وینگر ثابت ترکیب یحیی گل‌محمدی دانست اما حالا سرمربی پرسپولیس برای انتخاب هافبک بازی‌ساز تیمش با یک چالش بزرگ مواجه شده و آن‌هم انتخاب از میان 2 ستاره است که در هفته‌های اخیر درخشان بوده‌اند.

محمد عمری که در دورانی که پرسپولیس از فقدان یک تمام‌کننده در ترکیبش رنج می‌برد، عصای دست یحیی گل‌محمدی بود، یکی از گزینه‌های مطرح شده است و امید عالیشاه هم دیگر گزینه در دسترس سرمربی پرسپولیس است که به نظر می‌رسد باتوجه به عملکرد خیره‌کننده عمری، شاید او نسبت به همبازی باتجربه‌تر خود شانس بیشتری داشته باشد.

در انتظار رونمایی از زوج تازه خط حمله پرسپولیس

یحیی گل‌محمدی برای آرایش خط حمله تیمش در ادامه لیگ بیست‌ودوم، عیسی آل‌کثیر و شیخ دیاباته را به عنوان مهاجم تخصصی در اختیار دارد و گفته می‌شود یک مهاجم برزیلی هم قرار است به فهرست پرسپولیس اضافه شود که حضور احتمالی لئاندرو پریرا در جمع سرخ‌پوشان پایتخت باعث افزایش تراکم خط حمله پرسپولیس می‌شود.

آل‌کثیر و دیاباته هنوز در یک دیدار رسمی در کنار هم به میدان نرفته‌اند و به نظر می‌رسد تا زمان اضافه شدن مهاجم برزیلی، این 2 بازیکن زوج خط حمله پرسپولیس را تشکیل خواهند داد اما مشخص نیست بعد از جذب احتمالی پریرا، تصمیم یحیی گل‌محمدی برای آرایش خط حمله تیمش چیست و کدام بازیکن از میان آل‌کثیر و دیاباته نیمکت‌نشین خواهند شد. محمد عمری هم این شانس را دارد که زوج یکی از مهاجمان پرسپولیس در خط حمله در بازی با فولاد شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.