پرسپولیس در دیدار بزرگ هفته بیست‌وسوم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه آزادی مغلوب سپاهان شد تا در کورس قهرمانی از رقیب خود عقب بیفتد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته بیست‌و‌سوم لیگ برتر فوتبال، از ساعت 16:45 امروز (شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند که میهمان با گل دقیقه  4+90 محمد کریمی به برتری یک بر صفر دست یافت تا شکست در جام حذفی را جبران کند.

سپاهان با این برد 49 امتیازی شد و سال 1401 را با صدرنشینی به پایان رساند. پرسپولیس هم با 45 امتیاز در رده دوم باقی ماند.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، امید عالیشاه (46-عیسی آل‌کثیر)، فرشاد فرجی، دانیال اسماعیلی‌فر، مرتضی پورعلی‌گنجی (30-علی نعمتی)، مهدی ترابی (82- گئورگی گولسیانی)، میلاد سرلک (90-وحدت هنانوف)، کمال کامیابی‌نیا، وحید امیری، محمد عمری (82- سیامک نعمتی) و پریرا.

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، میلاد زکی‌پور، نیلسون جونیور، محمد دانشگر، رامین رضاییان (63-الیویرا فریرا)، مسعود ریگی، جلال علی‌محمدی، محمد کریمی، امید نورافکن، فرشاد احمدزاده (63- آریا یوسفی) و شهریار مغانلو.

داور: پیام حیدری

نیمه اول

دقیقه 3: ضربه ایستگاهی خطرناک مهدی ترابی به شکلی خطرناک از کنار دروازه نیازمند به بیرون رفت.

دقیقه 22: نفوذ زکی‌پور از جناح چپ و پاس کات‌بک این بازیکن را مسعود ریگی با یک ضربه بغل پا تبدیل به گل کرد اما گل زردپوشان اصفهانی با پرچم کمک داور آفساید اعلام شد.

دقیقه 26: حمله همه جانبه سپاهانی‌ها روی دروازه پرسپولیس را مدافعان سرخپوش برگشت دادند و در ادامه میلاد سرلک شوت سرکش نورافکن را برگشت داد.

دقیقه 32: ضربه سر نیلسون جونیور روی کرنر ارسالی بازیکنان سپاهان با اختلاف اندک از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 37: مغانلو هم روی یک ضربه کرنر شانسش را برای باز کردن دروازه پرسپولیس امتحان کرد که ضربه سر این بازیکن هم راه به جایی نبرد.

دقیقه 39: لئاندرو پریرا به دلیل اعتراض به تصمیم داور کارت زرد اول بازی را دریافت کرد.

دقیقه 45: نفوذ خطرناک امیری و پاس در عرض این بازیکن در محوطه شش قدم به شکلی خطرناک از مقابل پای عالیشاه عبور کرد و توسط نیازمند و مدافعان برگشت داده شد.

دقیقه 2+45: لئاندرو پریرا مهاجم برزیلی پرسپولیس به دلیل خطای خشن روی بازیکن سپاهان کارت زرد دوم را از پیام حیدری دریافت کرد و از زمین اخراج شد.

دقیقه 4+45: رامین رضاییان دیگر اخطاری بازی بود.

نیمه دوم

دقیقه 47: ضربه رامین رضاییان روی نفوذ این بازیکن در دستان بیرانوند آرام گرفت.

دقیقه 56: ضربه سر شیرجه‌ای مغانلو روی ارسال زیبای رضاییان را بیرانوند مهار کرد.

دقیقه 62: شوت وحید امیری از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به دستان نیازمند راهی کرنر شد.

دقیقه 68: شوت محکم نورافکن از پشت محوطه جریمه را باز هم بیرانوند در اختیار گرفت.

دقیقه 70: مسعود ریگی به دلیل خطا روی ترابی با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 90: بیرانوند شوت سرکش فریرا را در اختیار گرفت.

دقیقه 90: محمد دانشگر هم از کارت زرد داور بی‌نصیب نماند.

دقیقه 4+90: حملات پُر تعداد سپاهانی‌ها سرانجام در ثانیه‌های پایانی جواب داد و محمد کریمی با یک بغل پای فنی دروازه بیرانوند را باز کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.