احتمال بالای میزبانی بدون تماشاگر در دستگردی

به نظر می‌رسد دیدار پیکان و پرسپولیس در هفته بیست و هشتم لیگ برتر در ورزشگاه پاس قوامین و بدون تماشاگر برگزار شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 طی روزهای گذشته حواشی زیادی پیرامون محل برگزاری دیدار پیکان و پرسپولیس در هفته بیست و هشتم لیگ برتر به وجود آمده است. بعد از مصاحبه‌ای که ابراهیم شکوری قائم‌مقام پیکان انجام داد و اعلام کرد مشکلی با بازی در ورزشگاه آزادی در پرسپولیس ندارند، باشگاه‌های استقلال و سپاهان مواضعی را نسبت به این مساله گرفتند و در فضای هواداری نیز اتفاقات زیادی رخ داد.

در نهایت اما نامه رسمی باشگاه پیکان به سازمان لیگ که در آن عباسی مدیرعامل باشگاه ورزشگاه انقلاب کرج را به عنوان میزبان دیدار با پرسپولیس معرفی کرده بود، منتشر و مشخص شد اولویت خودروسازان برای میزبانی ازپرسپولیس شهرستان کرج است. مساله مهم اما در این خصوص موافقت شورای تامین استان البرز با برگزاری بازی مذکور در ورزشگاه کرج است.

پیکانی‌ها برای مسابقه خود با استقلال در هفته بیستم لیگ برتر هم قصد داشتند همچون سایر دیدارهای خانگی در ورزشگاه کرج میزبان باشند اما شورای تامین البرز با این مساله موافقت نکرد تا در نهایت بازی به ورزشگاه پاس قوامین برود و در غرب پایتخت بدون حضور تماشاگر برگزار شود.

در شرایط کنونی نیز بعید است شورای تامین استان البرز با برگزاری بازی پیکان و پرسپولیس در کرج موافقت کند و در آن صورت خودروسازان باید برای انتخاب ورزشگاه میزبان تصمیم بگیرند.

اگرچه بحث‌هایی درباره برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی وجود دارد، اما عملا این موضوع امکان‌پذیر نیست. مساله مهم این است که روز قبل از بازی پیکان و پرسپولیس ، در روز 15 اردیبهشت استقلال در آزادی میزبان نفت آبادان است و مسئولان ورزشگاه اجازه برگزاری بازی طی دو روز متوالی را در چمن آزادی نمی‌دهند.

lek4ifcm

از سوی دیگر اجاره بهای ورزشگاه آزادی برای هر مسابقه 800 میلیون تومان است که پیکانی‌ها توان پرداخت این مبلغ را ندارند. یکی از دلایلی که امسال پیکان بازی های خود را از ورزشگاه پاس قوامین به ورزشگاه انقلاب کرج برد، اجاره بهای ورزشگاه بود و حالا هم خودروسازان که جزو ارزان‌ترین تیم‌های لیگ برتر محسوب می‌شوند، نمی‌توانند این مبلغ را به مسئولان ورزشگاه آزادی بپردازند.

با توجه به همه تحلیل های صورت گرفته، به نظر می‌رسد شاهد برگزاری دیدار پیکان و پرسپولیس در ورزشگاه قوامین(دستگردی) باشیم. این در حالی است که شورای تامین استان تهران همچون همه ادوار گذشته مجوز برگزاری بازی با حضور تماشاگر را در دستگردی نمی‌دهد و اگر بازی به این ورزشگاه برود، بدون حضور تماشاگران خواهد بود.

به عبارت بهتر پیکانی‌ها برای میزبانی از پرسپولیس دقیقا همانطور رفتار می‌کنند که در هفته بیستم لیگ برتر با استقلال انجام دادند؛ برگزاری بازی در ورزشگاه پاس بدون حضور تماشاگر. مسابقه‌ای که با برتری دو بر صفر شاگردان ریکاردو ساپینتو خاتمه یافت.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.