مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد تبریز موفقیت شاگردان کمالوند را جهشی و پایدار دانست.

به گزارش فرتاک ورزشی، غلامرضا سمندر درخصوص عملکرد مطلوب و کسب نتایج قابل قبول گسترش فولاد طی چند هفته اخیر مسابقات لیگ برتر، با اشاره به اینکه کسب موفقیت امری جبری نیست، اظهار داشت: جهت تحقق این خواسته باید زمینه های گوناگونی از جمله ایجاد ثبات روحی و آرامش ذهنی کادر فنی و بازیکنان تیم و زمان برای هماهنگی تاکتیکی، فراهم شود. ما به توانایی و پتانسیل تیم اعتقاد داریم و نسبت به بهبود روند نتیجه گیری امیدوار بودیم.

سمندر با تاکید بر اینکه فشار روانی مضاعفی از بابت عدم توفیق در نتیجه گیری به بازیکنان و کادرفنی تحمیل شد، افزود: از ابتدای فصل جاری که برخلاف تلاش و عملکرد مطلوب، نتیجه مورد نظر کسب نشد، توان و انگیزه تیم تحت الشعاع قرار گرفت و در این میان بروز برخی شایعات و گمانه‌زنی‌ها، به تضعیف روحیه کادرفنی و بازیکنان دامن زد که خوشبختانه با مدیریت این امر، شرایط را جهت رسیدن به روند موفقیت فراهم کردیم.

وی متوقف کردن و بازگرداندن نتیجه با یک بازیکن کمتر در دیدار مقابل استقلال تهران در ورزشگاه آزادی را مهم ترین عامل رسیدن به خود باوری از سوی بازیکنان گسترش فولاد دانست و تصریح کرد: همانطور که گفته شد، اصلی ترین چالش تیم ما عدم کسب نتیجه علیرغم عملکرد مطلوب بود که پس از بازی برابر پدیده این مشکل برطرف گردید و در مقابل تراکتور نیز نمایش بسیار خوبی داشتیم و صرفا روی اشتباهات داوری نتیجه را واگذار کردیم و در بازی برابر استقلال هم با تعییر نتیجه دو-صفر باخته به تساوی دو-دو ، توانایی هایمان را به اثبات رساندیم.

غلامرضا سمندر با بیان اینکه نمایش فوق العاده و موقعیت‌های گل زیاد گسترش فولاد در دیدار برابر سپاهان نشان از خارج شدن تیم از فشار روانی هفته های گذشته داشت، اضافه کرد: نشاط تیمی، شاخصه مهمی بود که در این بازی شاهد آن بودیم و به بیانی خستگی و فشار عدم موفقیت طی هفته های گذشته را از تن مان به در کرد.

سمندر روند پیش روی گسترش فولاد تبریز در ادامه مسابقات فصل جاری لیگ برتر را توأم با موفقیت پایدار و حرکت جهشی در جدول رده بندی قلمداد کرد و ابراز داشت: امتیازات زیادی را از دست داده ایم و برای تحقق اهداف تعیین شده باید با تداوم بخشیدن به موفقیت هایمان ، به جایگاه مدنظر دست یابیم. با کسب تساوی برابر استقلال و پیروزی مقابل سپاهان مغرور و ارضاء نمی شویم و حرکت ما تازه شروع شده و اکنون که در راه و روند موفقیت قرار گرفته ایم با سرعت متناسب درصدد رسیدن به رتبه های بالای جدول هستیم.

مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد تبریز در واکنش به مطرح شدن این موضوع که موفقیت شاگردان کمالوند، نتیجه شکیبایی و حمایت مدیریت باشگاه از کادر فنی است، بیان داشت: عوامل متعددی دراین امر موثر هستند و هیأت مدیره و مجموعه مدیریتی باشگاه نیز با در نظر داشتن جنبه های مختلف، مصلحت تیم در حال و آینده را مورد ارزیابی قرار داده و تصمیمات لازم اتخاذ شده است. حمایت مدیریت باشگاه از کادرفنی فراتر از مسایل علاقه و رابطه بوده و مهم ترین معیار ما مصلحت حال و چشم انداز آینده تیم است.

غلامرضا سمندر همچنین درباره تصمیم اخیر فدراسیون فوتبال برای ممانعت از فعالیت باشگاه های بدهکار اظهار داشت: هر چند گسترش فولاد از بدو فعالیت تاکنون جزو خوش حساب ترین باشگاه های کشور بوده ولی واقعیت امر این است که باشگاه ها در شرایط اقتصادی مناسبی قرار ندارند.

وی در ادامه اظهاراتش اضافه کرد: رئیس فدراسیون فوتبال به دنبال جاری ساختن استانداردهای فوتبال حرفه ای است، امّا کاش پیش از این اقدام، دست اندرکاران امر، موضوع استیفای حقوق و گشایش مجاری درآمدی باشگاه های را نیز بیش از پیش مورد پیگیری قرار می دادند، زیرا در شرایط کنونی تداوم فعالیت هیچ گونه صرف اقتصادی ندارد و زیان خالص محسوب می شود.

مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد تبریز در پایان اذعان داشت: نتیجه رویه فعلی، فنا و تعطیلی باشگاه های ورزشی است و این امر برای باشگاه های خصوصی تاثیری دوچندان دارد، از این رو تغییر نگرش ها و اجرای راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت، مهم ترین اقدام جهت برون رفت از وضعیت فعلی به شمار می آید و اقدامات قهری چاره ساز بحران موجود نیست.

 

 

انتهای پیام/