سرمربی تیم استقلال: از وضعیت بدنی تیمم راضی هستم/از نحوه تمرینات راضی هستیم/

به گزارش سرویس لیگ برتر فرتاک ورزشی، علیرضا منصوریان پیش از آغاز تمرین عصر پنجشنبه استقلالی ها به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وضعیت استقلال؟

از وضعیت بدنی تیمم راضی هستم. با آمدن بدنساز خارجی، شرایطمان تغییر کرد. یک برنامه را با نظر او انجام دادیم. خیلی از آمدن او راضی هستیم. امروز متوجه شدم بازیکنی که می‌خواهد به تیم ملی برود، باید از فیلتر استقلال و پرسپولیس بگذرد. جوانان خوب و باهوشی داریم و بزرگترهای تیممان هم به خوبی آنها را کمک می کنند. از نحوه تمرینات راضی هستیم و از باشگاهمان بابت اردوی ارمنستان تشکر می کنم. از آقای افشارزاده و جهانیان خواسته ام جای ثابت برای تمرین به ما بدهند. قرار بود ثابت ما به زمین شماره دو بیاییم و دیدم که آقای طاهری هوس کرده اند سه روز در هفته آنها به اینجا بیایند. آنها دو ورزشگاه دارند و ما ورزشگاهی نداریم. صلاح هم نیست که دو رقیب بخواهد هر روز یک جا تمرین کنند. جهانیان قول داده اینجا را برای ما بگیرد. می خواهم به آقای طاهری بگویم که درست است ما رقیب هستیم ولی نمی شود هرجا ما می رویم، آنها هم بیایند. هرجا که ما ورود می کنیم، ایشان هم نصفش را می خواهد. ما تشکیلاتی مربی می کنیم و اینطور نیست که یک ربع قبلش تعیین کنیم چه تمرینی کنیم. مطمئنم که آقای جهانیان یک زمین برای ما می گیرد. ما زمین دیگری نداریم.

وضعیت کنعانی زادگان و ورودی های استقلال؟

درباره کنعانی زادگان اطلاعات داشتیم که بازیکن پرسپولیس نیست و او را از ملوان جذب کرده ایم. ما اصول را رعایت کردیم و قراردادش را ثبت کرده ایم. کارت بازی او هم باید صادر شود. ما سه سال سن تیم را پایین آوردیم. جوانان باتجربه ای جذب کرده ایم که به تیم ملی و اروپا امیدوار باشند. وضعیت زکی پور هم شنیده ام که نفت جلوی او را گرفته است. او زیر پنجاه درصد گرفته است و قرارداد او فسخ شده است. نفت پایه ای نداشته است. تیم نفت در این ده سال تخلف کرده است. او یک طرفه با پایه های نفت فسخ کرده است. او 6 میلیون قراردادش بوده است و یک قران به او نداده اند. الان بازیکن ماست. اگر بخواهند جلوی او را بگیرند، مبارزه با قوانین فیفا است.

انگیزه بازیکنان استقلال؟

بازیکنان ما لحظه شماری برای لیگ می کنند. یکی از بهترین های ما رحمتی است که او را نداریم. من درباره او هم صحبت می کنم و بهتر است قبل از بازی با نفت در این باره چیزی نگویم. با ادله و منطق دوستان را قانع می کنم که مسیر اشتباهی رفته اند. درباره تماشاگران هم باید بگویم که از سال 2000 این کار جمع شده است. تیم بارسلونا و رئال از قبل وی آی پی خود را می فروشند. سال به سال آنها بلیط خود را می فروشند و منبع درآمد است. اگر هواداران آنها توهین کنند، محروم می شوند؟ باید قوانین را یک بازنگری بکنیم. به نظرم ظلم بزرگی به هواداران استقلال بود. از دوستانمان گله دارم. در رابطه با هوادارانمان می دانیم که 30 میلیون هوادار ما دعایشان پشت سر ماست.

بازی برابر نفت؟

یکی از دوستان گفته بود افکار من را می شناسد ولی باید بگویم که افکار ما هر سال عوض می شود.

قول به هواداران؟

ما قول می دهیم تا خوب بازی کنیم و در کنارش نتایج خوبی بگیریم.

شهباززاده؟

من در این سال ها خیلی بازیکن دیده ام که در این شرایط گیر می کند. بین آینده و رویایش در اروپا و قلبش در استقلال. روز آخر به او گفتم حاضر به از دست دادن تو نیستم. او استقلال را دوست داشت و از طرفی دوست داشت یک افق جدید را تجربه کند. برای او آرزوی موفقیت می کنم. از هوادارانمان می خواهم کوچکترین کامنت و توهینی برای او نگذارند. ما باید یک ادبیات جدید را ایجاد کنیم. او روزی به جمع ما باز می گردد. نباید با یک ادبیات عجیب و غریب او را بزنیم و بعدا با یک ادبیات متضاد او را دعوت کنیم.

تماس با کی روش؟

با او ارتباطی اخیرا نداشته ام.

 

انتهای پیام/