تساوی با گلزنی بازیکنان جوان و مسن

سایپا و ذوب آهن در دومین هفته لیگ نیز در کسب پیروزی ناکام ماندند تا با تساوی چشم به هفته سوم بدوزند. ترابی و رجب زاده گلزنان این دو تیم در تساوی یک بر یک بودند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

رقابت سایپا و ذوب‌آهن در هفته دوم در حالی رقم خواهد خورد که هر دو تیم در هفته گذشته نتیجه درخوری را با توجه به حضور مربیان باتجربه و دانشی را کسب نکرده است و این هفته برای کسب 3 امتیاز بازی مقابل یکدیگر حاضر می‌شوند.

 

هفته دوم لیگ شانزدهم ـ ساعت19:30

ورزشگاه فولادشهر ـ تماشاگر:

داور: بیژن حیدری کمک ها: حسین رحیمی پور و علی اکبر نوری

 

کارت زرد:

 

جونیور (40)، ترابی(56)، الکساندرو(71) از سایپا؛

 

ذوب‌آهن:

رشید مظاهری ـ علی حمام، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، مهرداد قنبری، مهدی مهدی‌پور، دانیال اسماعیلی‌فر( 65 محمد رضا حسینی) ، احسان پهلوان، مهدی رجب‌زاده، مرتضی تبریزی (81 یاسر فیضی)، محمدرضا عباسی (70 جری بنگستون) .

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

 

سایپا:

الکساندر فیلیپ، جونیور، سعید لطفی، سیامک کوروشی، امید خالدی، روزبه شاه‌علیدوست، حامد شیری، مهدی ترابی، علی قلی‌زاده(89 ابراهیم صادقی)، غلامرضا رضایی، مسعود حسن‌زاده‌( 78 علی زینالی).

سرمربی: حسین فرکی

 

شرح نیمه اول:

 

دو تیم شکست خورده در هفته اول در حالی برابر یکدیگر قرار گرفتند که انتظار می رفت عملکرد بهتری نسبت به هفته گذشته از خود به جا بگذارند اما تلاش دو تیم در نیمه اول بدون اینکه فرصت چندانی روی دروازه خلق شود با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

تنها موقعیت فوق العاده بازی را می توان به ضربه محمدزاده که با واکنش الکساندر همراه شد و توپ به کرنر رفت. حسین فرکی و یحیی گل محمدی با این شرایط به نظر می رسد با عدم رسیدن به نتیجه مدنظر در هفته های ابتدایی همچون فصول گذشته ادامه دهند و باید دید در 45 دقیقه دوم شرایط به چه شکل پیش خواهد رفت.

 

شرح گل‌ها:

 

ذوب آهن 0 سایپا 1 : (دقیقه 63، مهدی ترابی): وینگر تکنیکی سایپا بعد از جا گذاشتن یک مدافع سبزپوش در گوشه محوطه جریمه و از زاویه ای بسته موفق شد توپ را از میان پای مظاهری عبور دهد و تیمش را پیش بیندازد.

 

ذوب آهن 1 سایپا 1: (دقیقه 84، مهدی رجب زاده): مهدی رجب زاده موفق شد از روی ضربه ایستگاهی از فاصله 20 متری دروازه الکساندر را باز کند و نتیجه را به تساوی بکشاند.

 

بازیکن برتر:

 

هر دو گلزن این دیدار عملکرد فوق العاده ای از خود به جا گذاشتند و مهدی ترابی با حرکات تکنیکی اش بیشتر حملات تیمش را پی ریزی کرد و در نهایت نیز گلی زیبا به نام خودش در این بازی ثبت کرد. مهدی رجب زاده هم که کوه تجربه محسوب می شود از اشتباه دروازه سایپا به خوبی استفاده کرد و گل تساوی شاگردان یحیی گل محمدی را به نام خود کرد. با این حال رشید مظاهری و الکساندر نیز هر کدام یک فرصت فوق العاده را از مهاجمان حریف گرفتند تا سهمی در این نتیجه داشته باشند. با این حال مهدی رجب زاده با توجه به نقش ویژه اش در حملات ذوب و حضوری فعال در ترکیب این تیم به عنوان مرد برتر زمین معرفی می شود.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 12: مرتضی تبریزی قصد هجوم به سمت دروازه سایپایی ها را داشت که در تله آفساید مدافعان این تیم متوقف شد و داور بازی را قطع کرد.

دقیقه 14: ارسال شاه علی دوست با ضربه سر مسعود حسن زاده همراه شد که توپ مهاجم سابق ذوب با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 17: شوت بی دقت بازیکن ذوبی با برخورد به مدافع سایپا با اشتباه الکساندر همراه شد تا یک کرنر به سبزپوشان ذوبی هدیه داده شود.

دقیقه 38: ضربه از پشت محوطه جریمه امید خالدی با فاصله زیادی به بیرون رفت تا فرصت از سایپایی گرفته شود.

دقیقه 39: پیش روی احسان پهلوان به داخل محوطه جریمه با ضربه فنی او همراه شد که توپ با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 40: خطای جونیور روی مرتضی تبریزی با کارت زرد داور برای مدافع برزیلی سایپا همراه شد.

دقیقه 43: ارسال ضربه ایستگاهی برای ذوبی ها با ضربه وحید محمدزاده همراه شد با عکس العمل الکساندر توپ به کرنر رفت.

دقیقه 50: اولین فرصت در نیمه دوم نصیب ذوبی ها شد و رجب زاده با ارسال بلند خود تبریزی را در موقعیت ضربه زدن قرار داد که ضربه سر این مهاجم به راحتی در اختیار دروازه بان سایپا قرار گرفت.

دقیقه 54: مسعود حسن زاده می توانست با فرار خود هم به خواسته شخصی اش برسد و هم حسین فرکی را در آستانه پیروزی قرار دهد اما کورس او با محمدزاده در نهایت با ضربه نهایی ناقص همراه شد تا توپ توسط رشید مظاهری دفع و به کرنر فرستاده شود.

دقیقه 57: مهدی ترابی با خطایی آشکار روی مرتضی تبریزی با کارت زرد داور روبرو شد.

دقیقه 60: ارسال مهدی رجب زاده می توانست یاسر فیضی ذوبی ها را به گل اول برساند که الکساندر با واکنشی فوق العاده مانع از باز شدن دروازه اش شد.

دقیقه 60: مهدی ترابی با حرکتی تکنیکی علی همام را جا گذاشت که این بازیکن لبنانی او را با خطا متوقف کرد و یک کارت زرد نیز دریافت کرد.

دقیقه 75: ارسال بلند رجب زاده برای جری بنگستون با ضربه کمر این بازیکن همراه بود که البته این بازیکن  اینبار موفق نشد گل عجیب و غریب به ثمر برساند.

دقیقه 80: روی یک رفت و برگشت احسان پهلوان از گوشه محوطه جریمه صاحب فرصت شوتزنی شد که توپش با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 82: بار دیگر احسان پهلوان صاحب فرصت شوتزنی شد و بعد از دریبل یار مستقیمش ضربه را به سمت دروازه نواخت که توپ در اختیار الکساندر قرار گرفت.

دقیقه 87: فرار جری بنگستون با ضربه او به شکلی عجیب همراه شد و توپ موازی با خط طولی دروازه راهی به دروازه مظاهری نیافت.

دقیقه 90: رشید مظاهری در ثانیه های پایانی دروازه تیمش را نجات داد تا نتیجه همچنان با تساوی همراه شود. ضربه آکروباتیک شاه علی دوست از گوشه شش قدم با مهار مظاهری همراه شد و در برگشت نیز غلامرضا رضایی نتوانست از فرصتش سود ببرد.

 

حاشیه ها:

 

 * قبل از آغاز بازی و هنگام گرم کردن، قاسم حدادی فر، کاپیتان مصدوم ذوب آهن در کنار زمین حاضر شد که هم تیمی‌هایش با دیدن او سمتش آمدند و با او خوش و بش کردند.

* یاسر فیضی و محمد ستاری، دو خرید جدید ذوب آهن در ترکیب 11 نفره این بازی قرار نداشتند و از روی نیمکت بازی تیمشان را تماشا می‌کردند.

* مسعود حسن‌زاده، مهاجم فصل گذشته ذوب آهن در این بازی از ابتدا در ترکیب تیمش قرار گرفته است.

* مهدی رجب‌زاده که در بازی قبلی به عنوان بازیکن فیکس استفاده نشد، در این بازی به ترکیب ثابت تیم یحیی گل محمدی بازگشته است.

* تماشاگران ذوب آهن از اولین بازی خانگی تیم‌شان استقبال قابل توجهی به عمل نیاورده‌اند.

* مسعود حسن‌زاده بر خلاف رسم معمول در فوتبال ایران قبل از آغاز بازی سمت نیمکت ذوب آهن و یحیی گل محمدی نرفت تا نشان دهد دل خوشی از او ندارد.

* وقت کشی های الکساندر، دروازه بان سایپا در حالی که این تیم با یک گل از ذوب اهن پیش افتاده بود موجب عصبانیت بازیکنان ذوب و هوادارن این تیم شد تا آنها نسبت به این مساله واکنش نشان دهند.

 

   منبع : ورزش سه

انتهای پیام/