کارشناس داوری فوتبال کشورمان در مورد قضاوت داور قطری در فینال مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ به اظهارنظر پرداخت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

محسن ترکی درباره قضاوت داور قطری فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: درباره عبدالرحمن الجاسم داور فینال لیگ قهرمانان باید بگویم که دو بازی لیگ قهرمانان را با قضاوت او از نزدیک دیده بودم، داور خونسردی است اما امروز به دلیل عدم تمرکز عصبی بود و یک مقدار استرس و اضطراب داشت. در این بازی‌ها با توجه به وجود VAR قطعاً مشکلی از لحاظ داوری پیش نخواهد آمد. ممکن است داوران امروز سیستم VAR را بپسندند، اما من مخالف این سیستم هستم، چون زیبایی‌های فوتبال را از بین می‌برد. اگر VAR باشد تیم‌های کوچک دیگر در مصاف با تیم‌های بزرگ دنیا امیدی به پیروزی نخواهند داشت. وجود این تکنولوژی در فوتبال متأسفانه این مسائل را هم در پی دارد، ولی داوران از VAR استقبال می‌کنند، چون استرسی ندارند. 

وی ادامه داد: داور در پنالتی اول یک لحظه به طرف صحنه حرکت کرد، اما بازی را قطع نکرد و دستور به ادامه بازی داد و بعد از آن با VAR اعلام پنالتی کرد. یک نکته‌ای را درباره زمان اعلام پنالتی در پایان نیمه اول بگویم که  اگر زمان بازی به اتمام رسیده بود و تصمیم بر استفاده از VAR بود، داور  می‌توانست هر دو تیم را نگه دارد تا صحنه را چک کند و در آن لحظه اگر تشخیص پنالتی می‌داد، بازیکن حریف فقط به اندازه زدن یک ضربه فرصت داشت و دیگر نمی‌توانست ضربه ریباند پنالتی را بزند. 

کارشناس فوتبال درباره خطای هند مهدی شیری گفت: صحنه واضحی بود. من فکر می‌کنم بازیکنان هم می‌دانند که این صحنه‌ها بازبینی می‌شود. ولی فشار فوتبال است و بازیکن در یک لحظه برای توپ ضربه می‌زند و استرس و فشار شرایط بازیکنان را تغییر می‌دهد. 

ترکی که با برنامه فوتبال برتر گفت‌وگو می‌کرد، یادآور شد: به نظر من داور قطری که چهره آرامی دارد امروز یک مقدار عصبی بود. ضمن اینکه باید بگویم او داور جوانی است. قطری‌ها از جام ملت‌های 2011 یکسری از داوران بزرگ آسیا را کنار می‌گذاشتند تا پیشرفت کنند، ولی عبدالرحمان یکسری از بازی‌های بزرگی که قضاوت کرده به خاطر میزبانی قطر بوده است.

وی در پاسخ به این سؤال که «صحنه خطا روی احمد نوراللهی پنالتی بود؟»، تصریح کرد: نوراللهی قبل از آن‌هم به دنبال گرفتن پنالتی بود و پیراهن مدافع کره‌ای را گرفت، ولی در آن صحنه‌ من اتفاقی ندیدم.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.