2 محکوم به قصاص در زنجان در ایام عید آزاد شدند.

مدیرکل زندان های استان زنجان از آزادی 2 محکوم به قصاص در زنجان خبر داد و گفت: این زندانیان طی ایام نوروز آزاد شدند.

محمد جوادی اظهار کرد: طی ایام نوروز دو محکوم به قتل عمد در زنجان در ایام نورز از قصاص رهایی یافتند.

وی در توضیح این خبر گفت: به همت مددکاران زندان مرکزی زنجان و شورای حل احتلاف زندان، 2 محکوم به قتل عمد که از سال ۱۳۹۶ در زندان مرکزی زنجان تحمل حبس می‌کردند با رضایت اولیاء دم در ایام نوروز از حکم قصاص رهایی پیدا کردند.

گذشت خانواده مقتولان از قصاص قاتلان در زنجان

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان زنجان افزود: با تلاش مددکاران و با اخذ رضایت از شکات اولیاء دم با اعلام برخی شروط که همگی از سوی محکومین و خانواده‌های آنان مورد پذیرش واقع شد، حاضر به رضایت و گذشت شدند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی مددکاران زندان و اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف در تحقق و پیشبرد اهداف دستگاه قضایی در توسعه حل اختلاف، اظهار امیدواری کرد که شوراهای حل اختلاف همواره در مسیر ارتقاء و بهبود عملکرد خویش در زمینه صلح و سازش و استفاده بیش از پیش از ظرفیت‌های صلحی خویش تلاش کنند.

اهمیت فرهنگ صلح و سازش و گذشت

جوادی ترویج فرهنگ صلح و سازش و گذشت را یکی از اولویت‌های مهم در سازمان زندان ها دانست و بیان کرد: تلاش‌ها در مجموعه زندان‌ های استان بر اصل مهم و اثر گذار اشاعه فرهنگ گذشت و ایثار و لزوم صلح و سازش در پرونده‌ها برای رهایی زندانیان متمرکز شده است .

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان زنجان تصریح کرد: با تلاش‌های شبانه‌روزی و پیگیری‌های مجدانه مددکاران و اعضای شورای حل اختلاف زندان‌های استان در سال گذشته 18 زندانی محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافتند

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.