درباره این‌که خودارضایی برای سلامتی ضرر دارد یا نه، نظرات مختلفی وجود دارد. اما اگر می‌خواهید خودارضایی را کنار بگذارید، به این نکات توجه کنید:

به گزارش فرتاک ورزشی،

درباره این‌که خودارضایی برای سلامتی ضرر دارد یا نه، نظرات مختلفی وجود دارد. اما اگر می‌خواهید خودارضایی را کنار بگذارید، به این نکات توجه کنید:

۱- به اندازه بخوابید

سعی کنید زود به رختخواب بروید و بعد از غروب آفتاب کار، مطالعه و غذا خوردن را تعطیل کنید. اگر امروز خوب بخوابید فردا ارادهی بیشتری برای کنترل رفتار و افکارتان خواهید داشت.

۲- رژیمهای غذایی خوب داشته باشید

سعی کنید رژیم غذاییتان سرشار از گیاهان و سبزیجات باشد. این بدان معناست که شما نیاز دارید تا کالری مورد نیازتان را از میوه‌ها، سبزیجات، لوبیا، حبوبات و غلات به دست آورید.

۳- از خوردن چربی خودداری کنید

می‌دانید چرا رژیم غذایی پرچرب باعث می‌شود که نتوانید خودارضایی را ترک کنید؟ برای آنکه بر هورمونهای شما تأثیر گذاشته و تعادل آن‌ها را به هم می‌زند. از طرفی باعث انسداد در جذب گلوکز می‌شود.

۴-در مورد غذای خود واقعبین باشید

بسیاری از مردم دوست دارند که خود ارضایی را ترک کنند اما نمی‌دانند که غذایشان چه تأثیر شدیدی بر این کار می‌گذارد. واقع بین بودن درباره ی غذا یعنی سنجش میزان کالری، کربوهیدرات، پروتئین و چربی.

۵-آب زیادی بنوشید

اگر می‌خواهید بر خود تسلط داشته باشید آب زیاد بخورید. بهترین زمان برای نوشیدن آب زیاد اول صبح بوده، یعنی زمانی که معده خالی است.

94323

۶- ورزش

دویدن، شنا کردن، دوچرخهسواری، طناب زدن، وزنه زدن و یا بازی با دوستان؛ فقط کافیست چیزی پیدا کنید تا بتوانید ماهیچه‌هایتان را به کار بیاندازید و جریان خونتان را تشدید کنید. ورزش باعث تقویت اراده می‌شود.

۷- مطالعه

به کتابخانهای بروید و یا از اینترنت استفاده کرده تا بتوانید دربارهی تمام چیزهایی که می‌توانید بخورید، دربارهی ورزش، اراده، دعا و داشتن یک زندگی ساده‌تر مطالب جدید یاد بگیرید. به یاد داشته باشید که اعتیاد به خودارضایی باعث کاهش قدرت اراده می‌شود.

۸- خودتان را ببخشید

احساس گناه باعث نمی‌شود که اراده و قدرتتان افزایش یابد. البته این احساس طبیعی است چرا که نشانهی آن است که چیزی قرار است زندگی شما را تغییر دهد. بنابراین صبور باشید، خودتان را ببخشید و یک بار دیگر تلاش کنید.

۹- با افرادی بگردید که حامی شما هستند

سعی کنید وقتتان را با افرادی بگذرانید که ورزش کرده، غذای سالم می‌خورند و گزینه های خوبی برای دوستی هستند.

 (منبع: shape) 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.