فاطمه جمالی فر درباره پیروزی ارزشمند خود برابر «باترا» نفر اول تیم ملی هند در مسابقات قهرمانی تنیس روی میز آسیا گفت: به طور کامل با سبک بازی این بازیکن آشنا بودم؛ تمامی مسابقات وی را از نوجوانی تاکنون دیده بودم.

به گزارش فرتاک ورزشی،

وی با بیان اینکه با آنالیز انجام شده برابر این بازیکن به برتری رسیده است، افزود: من با آمادگی کامل از نظر ذهنی و فنی پشت میز قرار گرفتم و به برتری رسیدم.

فاطمه جمالی فر که دارای رنکینگ جهانی 556 است، روز گذشته با شکست « باترا » نفر اول تیم ملی هند با رنکینگ جهانی 93 به دور سوم رقابت های انفرادی مسابقات قهرمانی آسیا که در ووشی چین در حال برگزاری است، راه یافت.

وی که در جمع 32 بازیکن برتر قاره کهن قرار گرفته است، امروز (جمعه) باید به مصاف لیو شیون از سید 2 مسابقات از کشور چین برود.

عضو تیم ملی تنیس روی میز اظهار داشت: مهشید اشتری بازیکن تیم ملی به سبک این بازیکن هندی بازی می کند و در اردوهای تیم ملی یکی از حریفان تمرینی ام، این بازیکن بود.

جمالی فر تصریح کرد: در اردوهای تیم ملی و پیش از اعزام به ووشی چین، مربیان از نظر روحی و روانی من را آماده کرده بودند و به همین دلیل در هر روز به طور میانگین یک ساعت و نیم با مهشید اشتری تمرین می کردم.

وی درباره اردوهای تیم ملی خاطرنشان کرد: فدراسیون تنیس روی میز در ماه های اخیر اردوهای فراوانی را برگزار کرده و ما با حریفان تمرینی مختلفی تمرین کرده ایم؛ با این حال همچنان نیاز است حریفان تمرینی بیشتری داشته باشیم.

عضو تیم ملی تنیس روی میز تصریح کرد، بانوان ایران در این رشته از ظرفیت های بالایی برخوردار هستند و در صورت تداوم و گسترش استفاده از حریفان تمرینی از کشورهای چین و کره و همچنین سایر کشورها، می توان شاهد موفقیت های بیشتر و پیشرفت بانوان ایران بود.

وی درباره کاهش یک پله ای رتبه ایران در بخش تیمی از مقام یازدهم در دوره گذشته به رده دوازدهم در دوره کنونی، گفت: دیدار تیم ایران با تیم مالزی در مرحله دوم، دیدار بسیار نزدیک و حساسی بود و ما با کمترین اختلاف این دیدار را واگذار کردیم؛ در غیر این صورت ایران جزو 8 تیم برتر آسیا قرار می گرفت.

جمالی فر ضمن تقدیر و تشکر از سیاست فدراسیون تنیس روی میز در گسترش اعزام های بین المللی در رده های مختلف گفت: اعزام های مختلف و همچنین حضور بازیکنان خارجی در تمرینات باعث بالا رفتن سطح بازی بازیکنان شده و روحیه جنگندگی و اعتماد به نفس را برای ما بالاتر خواهد برد.

انتهای پیام/