خواهران ویلیامز تنیس بازان مشهور آمریکایی با شکست در نخستین دور تنیس دو نفره المپیک 2016 ریو از گردونه رقابت ها کنار رفتند.

به گزارش سرویس المپیک فرتاک ورزشی، سرینا و ونوس ویلیامز قهرمان سه دوره تنیس دو نفره المپیک در نخستین دور رقابت های تنیس المپیک 2016 ریو شکست خوردند. نوار شکست ناپذیری این دو خواهر آمریکایی که از المپیک 2000 سیدنی آغاز شده بود، با این ناکامی پاره شد.

این دو خواهر با شکست برابر باربورا استریکووا و لوسی سافارووا از کشور چک با نتیجه 6 بر 3 و 6 بر 4 امید سومین قهرمانی متوالی تنیس دو نفره المپیک را از دست دادند.

آنها در المپیک 2012 لندن و 2008 پکن صاحب مدال طلا شدند.

این دو خواهر نخستین بار در المپیک سیدنی قهرمان تنیس دو نفره تنیس زنان شدند. سرینا به علت مصدومیت زانو نتوانست در المپیک 2004 آتن بازی کند. آنها 14 عنوان دونفره زنان گرند اسلم را در کارنامه خود دارند. 29 قهرمانی تنیس انفرادی زنان نیز از دستاوردهای خواهران ویلیامز است.

سرینا 34 ساله به خبرنگاران گفت: ما فرصت داشتیم که برای کشورمان در این بازی ها شرکت کنیم و تمام تلاشمان را کردیم.

وی افزود: ما مدال های طلای زیادی در تنیس دو نفره المپیک و گرند اسلم داریم. این باورنکردنی بود.

آنها در انفرادی تنیس زنان نیز صاحب مدال طلا شده اند. ونوس در سیدنی و سرینا در لندن قهرمان المپیک شدند.

سرینا پیش از این در تنیس انفرادی زنان در دور نخست با نتیجه 6 بر 3 و 6 بر 2 موفق شد داریا گاوریلووا از استرالیا را از پیش رو بردارد. ونوس روز قبل از آن مقابل کریستن فلیپکنز مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در دیگر دیدار تنیس در بخش مردان، اندی ماری در رقابت های انفرادی به پیروزی دست یافت، اما در تنیس دو نفره شکست خورد.

اندی و جیمی ماری در تنیس دو نفره مردان، بعد از شکست از توماز بلوچی و آندره سا از برزیل از دور رقابت ها کنار رفتند.

 

انتهای پیام/