حسن یزدانی قهرمان جهان والمپیک از پیگیری مراحل رشد تحصیلی خو خب داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

امروزه در فضای ورزش کشور شاهد عدم پیگیری مدارج علمی و تحصیلی از سوی قهرمانان ورزشی کشور هستیم از این رو به سراغ حسن یزدانی قهرمان جهان و المپیک در رشته کشتی آزاد رفتیم تا در این باره با او به گفتگو بپردازیم .

حسن یزدانی دارند مدال طلای المپیک ریو و همچنین مدال نقره و طلای جهان در سال 2015 و 2017 در گفتگو با خبرنگار فرتاک ورزشی در باب مسئله فعالیت های درسی خود اظهار داشت: هرگز ازجازه نمی دهم فعالیت در کشتی مانع رشد تحصیلی من شود چرا که در دنیای امروز یک ورزشکار حرفه ای باید دارای تحصیلات عالیه نیز باشد.

وی افزود: من به تازگی تحصیلات خود را درمقطع کارشناسی تربیت بدنی را به پایان رسانده ام و همچنین در آزمون کارشناسی ارشد تربیت بدنی در گرایش مدیرت ورزشی شرکت کرده ام که ایمدورم با قبئل شدن در این آزمون به روند ادامه تحصیل خود ادامه دهم.

یزدانی که به تازگی مدال قهرمانی آسیا را به کارنامه خود افزوده است در پاسخ به این سوال که آیا ادامه تحصیل مشکلی در روند پیشرفت ورزشی وی بوجود نمی آورد، گفت: هرگز این گونه نیست چرا که من اعتقاد دارم انسان در زندگی نباید تک بعدی عمل کند و باید در تمام مراحل و جوانب زندگی فعالیت داشته باشد .

وی افزود: همه می دانیم دوران قهرمانی بسیار کوتاه است و یک ورزشکار باید به فکر آیند خود بعد از اتمام دوره ورزشی نیز باشد با توجه به جایگاه والایی که یک ورزشکار خصوصا یک کشتی گیر در نگاه مردم دارد ما می توانیم در بسیاری از مشاغل مشغول به کار شویم و بهترین کار در حال حاضر این است که هم زمان با فعالیت ورزشی تحصیل نیز بپردازیم تا بتوانیم بعد از این دوران شغل مناسبی بدست بیاوریم.

ملی پوش وزن 86 کیلوگرم کشورمان درباب اتفاقات رخ داده در مسابقات انتخابی تیم ملی و برخی انتقاد ها نسبت به عملکرد او در این مسابقات، بیان داشت: در این دوره از مسابقات با آمادگی 60 درصدی شرکت کردم و با وجود اینکه در کشتی فینال دچار آسیب دیدگی شدم و علی رغم ممانعت پزشکان و مربیانم به عشق مردم انجام وظیفه کردم و در فینال دوم هم شرکت کردم که با لطف خداوند پیروز میدان هم شدم.

وی در پایان افزود: بخاطر موفقیت های اخیر بنده که حاصل لطف خداوند و دعای مردم بوده است سطح توقعات از من خیلی بالا رفته به طوری که در همه کشتی ها از من توقع برد با اختلاف زیاد می رود ولی این موضوع اصلا حرفه ای نیست و من باید طبق برنامه ریزی برای میادین جهانی و شرایط بدنی ام در روز مسابقه مبارزه کنم .

گفت وگو: فرزاد نادی

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.