آماده ترین وزنه بردار ایرانی در سال های اخیر امروز در عشق آباد علاوه بر کسب مدال طلا می تواند رکوردهای جدیدی را به نام خود ثبت کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سهراب مرادی در2 سال اخیربا عملکرد خیره کننده خود نگاه همه اهالی وزنه برداری در جهان را به خود جلب کرده  و همچنان با انگیزه بالا به دنبال رکوردهای شگفت انگیز است. این وزنه بردار ایرانی که نامش در تاریخ به عنوان رکورددار هر 3 حرکت دسته 94 کیلوگرم ثبت شد، حالا باید در چارچوب اوزان جدید وزنه برداری جهان در دسته 96 کیلوگرم وزنه بزند.

سهراب امروز از ساعت 16 به وقت تهران در رقابت های جهانی عشق آباد روی تخته می رود تا اولین مدال کاروان وزنه برداری ایران را در سال 2018 به ثبت برساند. در روزهای گذشته حسین سلطانی و عارف خاکی به رتبه هایی بهتر از نوزدهمی و دوازدهمی دست پیدا نکردند و حالا همه نگاهها به سهراب مرادی در دسته 96 کیلوگرم است.

این وزنه بردار ایرانی که مدال طلای المپیک 2016، جهانی 2017 و بازی های آسیایی 2018 را در کارنامه دارد، این فرصت را دارد علاوه بر کسب مدال طلا رکوردهای دسته 96 کیلوگرم را هم به نام خود ثبت کند. با توجه به تغییر اوزان وزنه برداری، فدراسیون جهانی استانداردهایی را برای ثبت رکورد به نام وزنه برداران اعلام کرده و رکوردهای قبلی بایگانی شده است.

در دسته 96 کیلوگرم در صورتی رکوردها به نام یک وزنه بردار ثبت می شود که در یکضرب 185 کیلوگرم، در دوضرب 225 کیلوگرم و در مجموع 401 کیلوگرم را بالای سر ببرد. در واقع سهراب مرادی که رکورددار دسته 94 کیلوگرم در هر 3 حرکت بود، حالا این فرصت را دارد تا در هر حرکت یک کیلوگرم از رکوردهای اعلام شده را بزند و در همان سال اول تغییر اوزان نامش خود را بازهم در کتاب رکوردها قرار دهد.

سهراب 189 کیلوگرم در یکضرب، 233 کیلوگرم در دوضرب و 417 کیلوگرم در مجموع را در سال های اخیر به نام خود ثبت کرده که همه این رکوردها بالاتر از وزنه های اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی به حساب می آید.

باید امیدوار باشیم که این وزنه بردار اصفهانی امروز روی فرم باشد و بتواند با قدرت همیشگی اش علاوه بر کسب مدال طلا رکوردشکنی کند.

دیگر وزنه برداری که عصر امروز در کنار سهراب مرادی روی تخته می رود، امیر حقوقی است. این ملی پوش هم امیدوار است با عنوانی شایسته و حتی کسب مدال عشق آباد را ترک کند.

طبق استارت لیستی که اعلام شده، به نظر می رسد جدی ترین رقبای سهراب مرادی «تیان تائو» از چین و «ابراهیم الباخ» ازقطر باشند که رکورد ورودی آنها 400 کیلوگرم است.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.