نمایندگان چهار وزن نخست کشتی فرنگی ایران از صبح امروز مصاف خود را در مسابقات قهرمانی جهان در قزاقستان آغاز کرده‌اند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان از صبح امروز شنبه در شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شد که طی آن چهار نماینده کشورمان در اوزان ۵۵ ،۶۳ ، ۷۲ و ۸۲ کیلوگرم به میدان رفتند. امین کاویانی پور نخستین ملی پوش ایران بود که امروز در وزن ۷۲ کیلوگرم به میدان رفت که نتیجه را به حریف گرجستانی خود واگذار کرد و در نهایت حذف شد، اما پویا ناصر پور  در وزن ۵۵ کیلوگرم به مصاف حریفی از ترکیه رفت و او را با اقتدار از پیش رو برداشت. سعید عبدولی هم در نخستین کشتی خود بعد از استراحت در دور اول توانست حریفی از چک را مغلوب کند.

 نتایج پیکارهای نمایندگان کشورمان تا این مرحله به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا ناصر پور در دور نخست به مصاف شریف کلیچ از ترکیه رفت و با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید. ناصرپور در دور بعد با الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان سرشاخ خواهد شد.

پیش از این امین کاویانی نژاد در وزن ۷۲ کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۹ بر یک مقابل لوری لومادزه از گرجستان مغلوب شد. در ادامه به دلیل باخت حریف گرجستانی در برابر نماینده آذربایجان، کاویانی نژاد هم از دور مسابقات حذف شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم که ۱۸ شرکت کننده حضور دارند، میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با استپان ماریانیان دارنده مدال طلای جهان از روسیه کشتی می گیرد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول در دور دوم

نوواک از چک رفت و با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.