سرمربی تیم کشتی «تا ثبت جهانی توس» گفت: اگر رای کشتی‌ها بعد از اتمام مسابقه قابل برگشت نیست داوری که اشتباهات تاثیرگذار داشته را تا آخر لیگ، از قضاوت محروم کنند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مجید خدایی در مورد شکست 7 بر 3 تیمش در هفته اول لیگ برتر آزاد مقابل دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: به هرحال در هفته اول اتفاقاتی رقم خورد که ما به خاطر منافع ملی از کشتی گیران امیدمان استفاده نکردیم. همچنین از حسن یزدانی، چراکه او هم امید اول کشتی ایران در المپیک است و ما هم باید در لیگ هوای چنین کشتی گیری را داشته باشیم. او به تازگی از مسابقات جهانی آمده است و درتمرین نیز دهانش آسیب دیده بود و آمادگی لازم را برای کشتی گرفتن نداشت. به همین دلیل علاوه بر کشتی گیران رده سنی امید، از حسن یزدانی هم استفاده نکردیم.

وی خاطرنشان کرد: در لیگ بداخلاقی‌هایی وجود دارد، طبیعی هم هست و گاهی اوقات رقابت ناسالم می‌شود و بارها چنین چیزهایی را دیده‌ایم. مسئله مهم این است که کمیته داوران نظارت بیشتری بر کشتی‌ها و قضاوت‌ها داشته باشد. با توجه به حساسیت دیدارها، باید از داوران رده بالا استفاده کرد. ضمن اینکه باید فیلم کشتی‌ها قابل بازبینی باشد که داوری نتواند مغرضانه امیدهای یک شهر و انگیزه‌های یک اسپانسر را از بین ببرد، مثل اتفاقی که این هفته رخ داد و در 4 ثانیه بدون تذکر، به کشتی گیر ما اخطار دادند، به این شکل اسپانسر هم امسال و هم سال‌های بعد از تیم‌داری منصرف می‌شود. کمیته داوران باید بسیار قوی تر از این در چنین مسئله‌ای عمل کند.

خدایی با تاکید بر اینکه باید داورانی که اشتباهات تاثیرگذار بر روند مسابقه دارند را محروم کرد، گفت: درست است که رای کشتی‌ها بعد از اتمام مسابقه قابل برگشت نیست اما اگر قابلیت بازبینی فیلم مبارزه وجود داشته باشد، می‌شود لااقل داوری که اشتباهات تاثیرگذار و مغرضانه داشته را تا آخر لیگ، از قضاوت محروم کرد تا کسی جهت دار قضاوت نکند، اول از این جهت که اسپانسرها فراری نشوند و دوم اینکه در ورزش پهلوانی کشتی، کسی توقع چنین برخوردهایی را ندارد. اینگونه قضاوت‌های جهت دار، علاوه بر اینکه ظلم به کشتی‌گیر و مربی و اسپانسر است، ظلم به کشتی است. چراکه چنین برخوردهایی باعث می‌شود اسپانسرها سمت کشتی نیایند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.