سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: اتحادیه جهانی در مورد لغو مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی هیچ صحبتی نکرده و در حال رایزنی برای نهایی کردن تاریخ مسابقات است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ قرار بود روز‌های هفتم و هشتم آذرماه سال جاری به میزبانی ایران برگزار شود، اما تیم‌های مجارستان و ژاپن از حضور در این رقابت‌ها انصراف دادند و در نهایت در جلسه هیئت اجرایی اتحادیه جهانی کشتی که هفته گذشته در استانبول برگزار شد با این بهانه که تهران شرایط ناامنی دارد برگزاری این مسابقات در تهران تعلیق شد.

پس از این اتفاق، بلافاصله کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان وارد عمل شدند و با رئیس اتحادیه جهانی کشتی مذاکره کردند، پس از آن اعلام شد رئیس اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرده این رقابت‌ها در تهران و در تاریخ دیگری برگزار خواهد شد. فدراسیون کشتی هم دو تاریخ پیشنهادی به اتحادیه جهانی کشتی داد تا این رقابت‌ها در یکی از این دو تاریخ برگزار شود. با این وجود روز شنبه مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ از تقویم مسابقات خارج شد، البته سخنگوی فدراسیون کشتی خارج شدن این مسابقات از تقویم جهانی را دلیل بر لغو این مسابقات ندانست و اعلام کرد معمولاً وقتی رقابتی تعلیق می‌شود اتحادیه جهانی آن را از تقویم خود تا زمان قطعی شدن تاریخ برگزاری به حالت تعلیق درمی‌آورد.

اعضای تیم ملی کشتی فرنگی کوبا هفته گذشته برای حضور در رقابت‌های جام جهانی به ایران آمده بودند و با توجه به اینکه وضعیت این مسابقات مشخص نبود قرار بر این شد آن‌ها مدتی در ایران بمانند تا تکلیف تاریخ مسابقات مشخص شود. اعضای تیم ملی کشتی فرنگی کوبا شب گذشته از ایران رفتند تا لغو مسابقات کشتی فرنگی به میزبانی تهران بیشتر قوت بگیرد.

رنگرز درباره ترک تیم کشتی فرنگی کوبا از ایران و وضعیت برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی گفت: اعضای تیم کشتی فرنگی کوبا شب گذشته به کشورشان بازگشتند. طبق ضوابط اتحادیه جهانی هر تیمی که از حضور در مسابقات انصراف دهد بلافاصله یک تیم دیگر جایگزین آن خواهد شد. همانطور که مجارستان به دلیل مشکلات مالی از حضور در این مسابقه انصراف داد بلافاصله تیم چین جایگزین آن شد؛ بنابراین پس از انصراف تیم کوبا از حضور در این مسابقات، بلافاصله تیم دیگری جایگزین خواهد شد.

سخنگوی فدراسیون کشتی افزود: در مورد زمان برگزاری این مسابقات از سوی اتحادیه جهانی کشتی هم آن چیزی که برای ما سندیت دارد، حرف اتحادیه جهانی است که به ما اعلام کردند در حال رایزنی برای نهایی کردن تاریخ نهایی برگزاری این مسابقات هستیم و در مورد بسته شدن پرونده این مسابقات هیچ صحبتی نکرده‌اند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.