10 سال بعد از المپیک لندن؛ کمیل قاسمی به مدالش رسید قهرمان سنگین وزن کشتی آزاد المپیک ۲� ۱۲ لندن سرانجام بعد از طی پروسه ای نسبتا طولانی، مدال طلای خود را دریافت کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

کمیل قاسمی ملی‌پوش سنگین وزن کشتی آزاد ایران در بازی‌های المپیک 2� 12 لندن بود که در این رقابت‌ها با قبول شکست مقابل آرتور تایمازوف ازبکستانی، در دیدار رده بندی نشان برنز المپیک را از آن خود کرد.

در پی مثبت شدن تست دوپینگ نفرات اول و دوم المپیک لندن، مدال‌های طلا و نقره سنگین وزن از آرتور تایمازوف و داوید مادزمانشویلی پس گرفته شد و درحالیکه ابتدا کمیل قاسمی به عنوان قهرمان المپیک معرفی شده بود، در پی اعتراض روس‌ها، کمیته بین‌المللی المپیک رسماً کمیل قاسمی و بلال ماخوف روسی را به عنوان مردان طلایی این وزن به صورت مشترک معرفی کرد.

ماخوف و قاسمی هر دو در المپیک  لندن صاحب نشان برنز شده بودند که بعد از مثبت شدن تست دوپینگ مادزمانشویلی، ماخوف که در نیمه نهایی به او باخته بود در رده دوم قرار گرفت اما با لابی روس‌ها،  در نهایت طلای این وزن بین دو نفر سوم سنگین وزن، مشترک شد.

بعد از پروسه نسبتا طولانی رسیدگی به این پرونده، درنهایت مدال طلا تحویل کمیته ملی المپیک شد و صبح امروز (پنجشنبه) در مراسمی به میزبانی فدراسیون کشتی و در حضور محمود خسروی وفا و سیدرضا صالحی امیری روئسای فعلی و سابق کمیته ملی المپیک،  پدر کمیل قاسمی، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، محمد بنا و پژمان درستکار سرمربیان تیم‌های ملی فرنگی و آزاد و اعضای تیم‌های ملی، قارداشی رئیس فدراسیون تیراندازی و حسن رنگرز مدیرکل ورزش استان مازندران  به کمیل قاسمی اهدا شد.

درحالیکه سکویی در سالن نصب شده بود از سوی صالحی امیری مدال طلای المپیک به گردن کمیل قاسمی انداخته شد و حکم قهرمانی را نیز رئیس جدید کمیته ملی المپیک به قاسمی اهدا کرد و سرود ایران نواخته شد.

همچنین اعضای جدید هیئت اجرایی، پدر کمیل قاسمی و حسن رنگرز نیر در کنار این قهرمان قرار گرفتند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.