کمیل قاسمی در دور دوم با نتیجه 9 بر 4 مقابل گئورگی ساکانالیدزه از گرجستان شکست خورد.

به گزارش سرویس کشتی و وزنه برداری فرتاک ورزشی، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام استفان سرکسیان از دیروز (شنبه) در شهر واندازور ارمنستان در حال برگزاری است. در مسابقات روز دوم (یکشنبه) این مسابقات علیرضا کریمی در وزن 86 کیلوگرم و پرویز هادی و کمیل قاسمی در وزن 125 کیلوگرم به میدان رفتند که نتایج رقابت‌های آنها تاکنون به شرح زیر است:

در وزن 86 کیلوگرم علیرضا کریمی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر از سد کومیکه آلاداشویلی از گرجستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر یک آرسن علی موسی علی‌بف، نفر دوم جام یاریگین در سال 2016 از روسیه را شکست داد و به نیمه نهایی رسید. کریمی در این مرحله نیز با نتیجه 11 بر صفر مقابل ولادیسلاو والیف، نفر سوم روسیه و جام یاریگین در سال 2016 و قهرمان جوانان جهان به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد.

در وزن 125 کیلوگرم کمیل قاسمی در دور اول مقابل وایچیک یقیزاریان از ارمنستان با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید، اما در دور دوم با نتیجه 9 بر 4 مقابل گئورگی ساکانالیدزه از گرجستان شکست خورد که با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف روس در دیدار مرحله نیمه نهایی، قاسمی از دور رقابت ها کنار رفت.

در همین وزن پرویز هادی، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم والری بایدویف از روسیه را 10 بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لوان بریانیدزه نفر سوم 2010 و پنجم جهان 2015 جهان از ارمنستان با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در این دیدار بالدان سیجیپوف نفر سوم قهرمانی روسیه در سال 2016 است.

در روز نخست این مسابقات میثم نصیری در وزن 65 کیلوگرم و امیرمحمدی در وزن 97 کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند.

کلمات کلیدی: کمیل قاسمی -