نجات رحیموف وزنه بردار قزاقستانی که توانست به نشان طلای المپیک ریو دست یابد، مشکوک به دوپینگ است

به گزارش سرویس المپیک فرتاک ورزشی،نجات رحیموف وزنه بردار قزاقستانی که روز گذشته توانست در دسته 77 کیلوگرم رکورد جهانی را از آن خود کند و به نشان طلای المپیک دست یابد، از سوی نفر سوم این رقابت ها مشکوک به دوپینگ نام گرفت.

 

رحیموف که به تازگی دوران محرومیت را پشت سر گذاشته است، تنها نماینده قزاق ها در بازی های المپیک ریو 2016 می باشد.

 

دیگر اعضای تیم ملی وزنه برداری قزاقستان به علت بررسی دوباره آزمایش های دوپینگ المپیک 2008 پکن و 2012 لندن که با نتیجه مثبت همراه بود، از حضور در بازی های المپیک ریو محروم شدند و به همین خاطر قزاقستان از دستیابی به 5 نشان طلا در المپیک ریو بازماند.

 

در حالی که رحیموف توانست رکورد جهانی را در دسته 77 کیلوگرم جا به جا کند، منتقدان نتوانستند ساکت بنشینند و به این موضوع واکنش نشان دادند.

 

یکی از افرادی که نسبت به قهرمانی نجات رحیموف و نشان طلای او واکنش نشان داد، محمد محمود نفر سوم و دارنده نشان برنز این رقابت ها بود که عنوان کرد: پیشرفت ناگهانی رحیموف با توجه به این که وی با محرومیت رو به رو بود، مشکوک به نظر می رسد.

 

رحیموف پس از مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش دوپینگ خود در سال 2013، برای دو سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد.

 

نجات رحیموف که در کشور آذربایجان به دنیا آمده است، در همان سال برای تیم ملی وزنه برداری این کشور راهی رقابت ها شد و به تازگی به عنوان نماینده کشور قزاقستان در رقابت های جهانی شرکت می کند.

 

محمد محمود که به نشان برنز رقابت های وزنه برداری دست یافت اعلام کرد: این احتمال وجود دارد که به دنبال کنترل موارد دوپینگ، تغییراتی به وقوع بپیوندند، اما در طول مدت زمانی بسیار کوتاه چنین تغییراتی رخ نمی دهند.

 

انتهای پیام/