وزن کشی سه وزن کشتی فرنگی و دو وزن کشتی آزاد، برای مسابقات روز دوم، رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا، بعد از ظهر امروز پنچ شنبه در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان) برگزار شد.

به گزارش سرویس کشتی فرتاک ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا روزهای 17 تا 20 تیرماه در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان برگزار می شود و رضا مردی در 54 کیلوگرم، محمد رضا مختاری در 58 کیلوگرم و علی ناقوسی در وزن 63 کیلوگرم کشتی فرنگی وهمچنین سجاد غلامی در وزن 69 کیلوگرم و محمد رضا مرادیانی در وزن 76 کیلوگرم کشتی آزاد وزن کشی کردند و از ساعت 10 صبح فردا (جمعه) به وقت تایوان به روی تشک خواهند رفت.

نتایج وزن کشی این پنج وزن به شرح زیر است:

14 کشتی گیر در وزن 54 کیلوگرم کشتی فرنگی  حضور دارند، رضا مردی در دور نخست با کشتی گیرهندی رقابت خواهد کرد و در صورت پیروزی مقابل برنده کشتی گیران ازبکستان و ژاپن کشتی خواهد گرفت.در گروه وی کشتی گیران تایلند و چین حضور دارند.

در وزن 58 کیلوگرم 17 کشتی گیر وزن کشی کردند. محمد رضا مختاری در دور نخست استراحت خواهد داشت و پس از آن مقابل کشتی گیری از هند به روی تشک خواهد رفت. کشتی گیر کشورمان در صورت پیروزی  مقابل برنده نمایندگان چین و هند کشتی خواهد گرفت. کشتی گیران ژاپن، قزاقستان و قرقیزستان در این گروه قرار دارند.

در وزن 63 کیلوگرم کشتی فرنگی  14 کشتی گیر به میدان می روند.علی ناقوسی نماینده کشورمان دور اول به مصاف کشتی گیر قرقیزستانی خواهد رفت و در صورت موفقیت و شکست حریف خود با برنده کشتی گیران چین و هند روبرو خواهد شد.

15 کشتی گیر در وزن 69 کیلوگرم حضور دارند؛ سجاد غلامی کشتی گیر آزاد کار کشورمان در دور نخست مقابل حریف پاکستانی مبارزه خواهد کرد و در وصورت پیروزی با برنده کشتی گیران کره جنوبی و قزاقستان کشتی می گیرد. کشتی گیران مغولستان،هند و قرقیزستان در این گروه حضور دارند.

در وزن 76 کیلوگرم کشتی آزاد 14 کشتی گیر وزن کشی کرده اند .محمد رضا مرادیانی در وزن 76 کیلو ابتدا با کشتی گیر قزاقستانی روبرو خواهد شد و در صورت پیروزی مقابل برنده کشتی گیران قزاقستان و مغولستان کشتی خواهد گرفت. کشتی گیران هند، ازبکستان و کره جنوبی در این گروه قرار دارند.

گفتنی است بعضی از کشورها از جمله هندوستان، مغولستان و قزاقستان در هر وزن با دو کشتی گیر در رقابت ها شرکت کرده اند.