رضا علیجان زاده به دلیل مصدومیت شدید از ناحیه زانو و به دستور پزشک به مسابقه ادامه نداد./ محمد طالبی و حسین فروزنده به فینال رفتند

به گزارش فرتاک ورزشی، رقابت های روز سوم کشتی نوجوانان قهرمانی آسیا امروز شنبه در سالن دانشگاه ورزشی شهر تایچونگ کشور چین تایپه، در سه وزن کشتی آزاد و دو وزن کشتی فرنگی در حال برگزاری است.

 رقابت های کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا از روز 17 تیرماه در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان) در حال برگزاری است و تا روز 20 تیرماه ادامه خواهد داشت.

این مسابقات امروز (شنبه)، در اوزان 58،54 و 63 کشتی آزاد و اوزان 69 و 76 کیلوگرم کشتی فرنگی درحال برگزاری است که نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان مسابقات مقدماتی به شرح زیر است:

رضا علیجان زاده در وزن 54 کیلوگرم کشتی آزاد در کشتی نخست خود مقابل خاژیمورات از قرقیزستان قرار گرفت اما به دلیل مصدومیت شدید از ناحیه زانو و به دستور پزشک به مسابقه ادامه نداد.

در وزن 54 کیلوگرم حامد رحیمی در گام نخست مقابل جونگان نو از کره جنوبی با نتیجه 6-1 به پیروزی رسید. وی در کشتی دوم خود مقابل شوبهام تورات از هندوستان با نتیجه 8-2 به برتری دست یافت .رحیمی در مرحله نیمه نهایی مغلوب  کنشین آیتو از ژاپن شد و عصر امروز برای کسب مدال برنز به روی تشک می رود.

محمد طالبی آزادکار وزن 63 کیلوگرم کشورمان در دور نخست  با حساب 6-0 از سد کارانک از هند گذشت. وی در دور دوم مقابل یلدارزولبوسین از قزاقستان با نتیجه  12-2 به پیروزی رسید. طالبی در مرحله نیمه پایانی اولان تولیگن از قزاقستان را با نتیجه 7-2 شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

محمدرضا رستمی در وزن 69 کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقه نخست خود مقابل بک سلطان نظربایف از قرقیزستان قرار گرفت و در پایان با نتیجه 9-0 و امتیاز عالی به پیروزی رسید. کشتی گیر کشورمان در مسابقه دوم خود چگان مینا از هند را با حساب 3-0 شکست داد. رستمی در مرحله نیمه نهایی برابر شنگی محمدخلیف دیگر کشتی گیر قرقیزستانی 10-1مغلوب شد و در ادامه برای کسب مدال برنزمبارزه خواهد کرد.

حسین فروزنده کشتی گیر وزن 76 کیلو فرنگی در کشتی نخست خود مقابل تمیرلان اولو از قرقیزستان با نتیجه 5-2 به برتری دست یافت. وی در کشتی دوم مقابل امیرخان اوروزبایف از قزاقستان با نتیجه 4-0 پیروز شد. فروزنده در کشتی نیمه نهایی نیز ساجان از هندوستان را با نتیجه 5-2 شکست داد و فینالیست شد.