تاریخ انتشار: 1400/03/16 20:05
کد خبر: 38302

رئیس اینتر و افشای دلایل جدایی کونته

استیون ژانگ، رئیس جوان باشگاه اینتر در مورد دلایل جدایی آنتونیو کونته از این باشگاه صحبت کرد.
 رئیس اینتر و افشای دلایل جدایی کونته

اگرچه آنتونیو کونته بعد از یک دهه موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ ایتالیا با اینتر شد و به نظر می رسید همکاری طرفین ادامه دارد، او با توافق متقابل از این باشگاه جدا شد. استیون ژانگ، رئیس چینی و جوان اینتر در مورد مشکلات مالی این باشگاه و روندی که منتج به جدایی کونته شد توضیحاتی ارائه داده است.

استیون ژانگ گفت: "شیوع ویروس کرونا مشکلات مالی بزرگی ایجاد کرد و در دو سال اخیر ضرر مالی برای باشگاههای بزرگ اروپایی از جمله اینتر تقریبا به دو میلیارد یورو رسید. همه این عوامل ما را مجبور به تجدیدنظر در برنامه های خود کرد و حالا ما از طرق دیگر به دنبال منابع جدید هستیم.

شایعات و گمانه زنی های زیادی وجود داشت که صحت نداشتند، اما ما هر روز نمی توانستیم این مسائل را انکار کنیم. نیازهای باشگاه اینتر در ژانویه کاملا روشن بود. ما شرایط را ارزیابی کرده و یک گزینه ای را انتخاب کردیم که مناسب ترین استراتژی مالی ما برای باشگاه در میان مدت باشد. هرگز پیشنهادی برای خرید این باشگاه وجود نداشت و ما نیز به دنبال هدف دیگری بودیم.

از اولین لحظه حضور در اینتر به این نتیجه رسیدیم کونته بهترین مربی برای پروژه ما خواهد بود و دو سال پیش سرانجام موفق شدیم او را جذب کنیم. من متقاعد شدم که کونته یک مربی برنده است و به همین دلیل در دو سال گذشته روی او و تیم سرمایه گذاری زیادی کردیم.

شیوع ویروس کرونا در تابستان گذشته به شدت به بخش درآمدزایی ما ضربه زد، اما ما با کونته ادامه دادیم و مطمئن بودیم می توانیم در این فصل قهرمان شویم. این تصمیم درست بود. اما حالا هزینه شیوع ویروس کرونا به قدری زیاد است که نمی توانیم در این شرایط تجدیدنظر کنیم و باید سعی کنیم هزینه ها را کاهش دهیم.

بدیهی است که این امر بر استراتژی تابستانی ما نیز تاثیر می گذارد. کونته یک مربی بزرگ بود، اما من به عنوان رئیس باشگاه باید به ثبات تیم فکر کنم. فتح دوباره اسکودتو آسان نخواهد بود، زیرا شش یا هفت باشگاه به دنبال آن هستند، اما ما می خواهیم از قهرمانی فعلی لذت ببریم."

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/27dnwe

اخبار مرتبطآخرین اخبار


ناامیدی کونته از عملکرد بازیکنانش!